Klavyrinės muzikos koncertas „Chiara e lucente stella“

Renginio data: 2019m.Lapkričio1122 d.19:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2019-11-22
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Šv. Cecilijos dienos Valdovų rūmuose renginys

ALINA ROTARU – klavesinas (Vokietija, Lietuva)

Programoje – XVII a. pradžios klavyrinė muzika Abiejų Tautų Respublikoje: Petruso de Drusinos, Girolamo Frescobaldi, Jakobo Meilando, Orazio Vecchi, Hanso Leo Hasslerio, Diomedeso Cato, Adamo Jarzębskio, Adomo iš Vongroveco, Giovannio Gabrieli, Orlando di Laso, Casparo Hasslerio, Paulo Sieferto ir nežinomų autorių kūriniai.

Valdovų rūmų muziejus jau devintus metus rengia edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį, kuriame kviečiami dalyvauti vaikai, jaunimas ir visi, besidomintys senąja muzika. Festivalio metu rengiami edukaciniai užsiėmimai ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, taip pat meistriškumo kursai muzikos, meno mokyklų mokiniams bei aukštųjų muzikos mokyklų studentams, pedagogams. Daugiau informacijos apie edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/edukacinis-sv-cecilijos-senosios-muzikos-festivalis-2019

Šv. Cecilijos dienos kultūrinius renginius vainikuos klavyrinės muzikos koncertas, kurio programą sudarė Lietuvoje gyvenanti klavesinininkė Alina Rotaru. Atlikėja studijavo fortepijono ir choro dirigavimo specialybes savo gimtojo Bukarešto konservatorijoje, o 1999 m. persikrausčiusi į Vokietiją, klavesino studijas tęsė Duisburge – su Siegbertu Rampe ir Wolfgangu Kostujaku, Bremene – su Carstenu Lohffu ir Detlefu Bratschke, taip pat Amsterdame – su Bobu van Asperenu. Kaip solistė koncertavo daugelyje Europos valstybių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Alinos atlikti Jano Pieterszoono Sweelincko (1562–1621), Johanno Jakobo Frobergerio (1616–1667) ir anglų virginalistų muzikos įrašai sulaukė puikių įvertinimų iš muzikos kritikų, ją įvardijančių kaip ryškią jaunosios kartos klavesinininkę. Greta muzikinės karjeros A. Rotaru kuruoja muzikos festivalį Bremene, dirba kaip muzikos vadybininkė. Kai kuriuos jos prodiusuotus projektus įrašė ir išleido „Sony Classical“, „Deutsche Harmonia Mundi“. Šiuo metu Vilniuje gyvenanti atlikėja 2016 m. kartu su violininku Dariumi Stabinsku įkūrė senosios muzikos ansamblį „Morgaine“.

Koncerto programa sudaryta kruopščiai išanalizavus išlikusius autentiškus šaltinius, tarp kurių reikėtų paminėti Kražių rankraštį (apie 1618), Braunsbergo vargonų tabulatūrą (apie 1619), Karaliaučiaus rankraštį (apie 1620), Sapiegų albumą (apie 1626), Pelplino tabulatūrą (apie 1620–apie 1640), Dübeno tabulatūrą (1641–apie 1655).

Programos parengimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.


Bilietai – 10 Eur.

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose, internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai) ir Valdovų rūmų muziejaus kasose (renginio dieną iki 19 val.)

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Publikuota: 2019-10-30 12:27 Atnaujinta: 2019-11-18 08:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika