Tomo Venclovos knygos pristatymas „Lietuvos istorija visiems. II tomas“

Renginio data: 2019m.Lapkričio1115 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2019-11-15
Renginio tipas:
Knygos pristatymas
Renginio tipo nr.:
11

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Knygos sutiktuvėse dalyvauja autorius Tomas Venclova, istorikai prof. Zenonas Butkus (Vilniaus universitetas) ir doc. dr. Arūnas Streikus (Vilniaus universitetas), publicistas Donatas Puslys, mokytojas, eseistas Vytautas Toleikis.

Vienas aktyviausių Lietuvos intelektualų Tomas Venclova mano, kad jo pašaukimas yra poezija, o šviečiamąją misiją laiko savo pareiga. Per keliolika bendradarbiavimo su R. Paknio leidykla metų buvo išleistos jo knygos Vilnius: vadovas po miestą, Vilnius: asmeninė istorija, taip pat pasirodė du iš esmės skirtingi Vilniaus vardų leidimaiPlatus ir gilus išsilavinimas, itin gera atmintis, talentas nulėmė tai, kad rašytojo aukšto intelektualinio lygio šviečiamosios knygos yra labai populiarios.

Yra parašyta daug knygų apie Lietuvos istoriją. Tačiau T. Venclovos leidiniai – kaip Rusijoje Nikolajaus Karamzino arba Edvardo Radzinskio, Didžiojoje Britanijoje – Simono Sebago Montefiore’o ir kt. – paprastai sulaukia itin daug visuomenės dėmesio, išlieka gerokai ilgiau. Tokias knygas skaito ir vertina ne viena, o bent kelios kartos.

Šio rašytojo leidinyje savitai, vencloviškai pasakojami Lietuvos istorijos siužetai, argumentuotai, nešališkai išnarpliojami skaudžiausi jos mazgai: santykių su Rusija arba Lenkija kritiniai epizodai, geopolitiniai pokyčiai ir kt. Pateikiamas platus ne tik Europos, bet ir viso pasaulio kontekstas, įterpiama grožinės prozos ir poezijos citatų – taip supažindinama su klasikine ir su populiariąja istorija.

Visa savo gyvenimo veikla T. Venclova gina intelektualinės laisvės, žmogaus vertės, orumo ir aktyvumo idėjas, o ši knyga yra dar vienas autoriaus pasaulėžiūros paliudijimas.

 

Publikuota: 2019-10-30 13:00 Atnaujinta: 2019-11-11 12:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika