Medžioklės diena Valdovų rūmuose

Renginio data: 2019m.Lapkričio1103 d.10:00 - 16:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-11-03
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Kadaise medžiojimas buvo vienas iš išgyvenimo būdų, o ankstyvaisiais Viduramžiais tapo valdovų laisvalaikio praleidimo forma. Ilgainiui ši veikla virto pagrindiniu karalių ir kunigaikščių laisvalaikio užsiėmimu, kovos pratybomis ir karinių strategijų išbandymu, taip pat tai buvo puiki galimybė lavintis fiziškai, gerai pažinti gamtinę aplinką. Vėliau medžioklė tapo būdu demonstruoti galią, ir tai, be jokios abejonės, darė įtaką politiniams sprendimams, diplomatiniams santykiams. Medžioklę kaip smagią pramogą valdovai rengdavo garbingiems svečiams, taip siekdami sustiprinti arba užmegzti gerus santykius su įtakingais asmenimis. Laikui bėgant kintantis, bet savo reikšmės nepraradęs šis užsiėmimas buvo neatsiejama valdovo, dvaro kasdienybės dalis.

Kviečiame geriau susipažinti su minėta karališkąja pramoga, jos tradicijomis ir užkulisiais.


PROGRAMA

11.00 – 16.00 val.
Pradžia Valdovų rūmų muziejaus kasose
Pažintinis žaidimas „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“.

Visi muziejaus lankytojai kviečiami sudalyvauti pažintiniame žaidime „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“.

Vaikštinėdami po muziejaus menes galėsite pamankštinti orientavimosi įgūdžius žaidime, kuriame būsite supažindinti su mitiniais ir seniau egzistavusiais gyvūnais bei su medžioklės tematiką atspindinčiais Valdovų rūmų muziejaus eksponatais.

Nepamirškite pasiimti pirmą nuorodą muziejaus kasose ir linkime smagaus žaidimo!

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (I-II maršrutai).


12.00 val.
Lankytojų vestibiulio auditorija
Vieša paskaita „Ursus arctos: ar buvo lokių Vilniaus Žemutinėje pilyje?“
Dr. Toma Zarankaitė-Margienė

Ar žinote, kokie gyvūnai buvo laikomi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvaruose ir rūmuose? Ar gali būti, kad dvare auginti tiek giriose sugauti žvėrys, tiek ir jau dvaro teritorijoje atvesti laukinių žvėrių jaunikliai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasti padės medžioklės istorijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės biologinės įvairovės tyrėja dr. Toma Zarankaitė-Margienė.

Renginys nemokamas, bet maloniai prašom iš anksto registruotis čia.


13.30 val.
Renginių salė
Vieša paskaita „Karališkoji medžioklė Prancūzijoje – paslaptinga kilmingųjų pramoga“
Dr. Eugenijus Skerstonas

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ savo įkūrimo dvidešimtmečio proga vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja Prancūzijos meno ir literatūros ordino riterio prof. dr. Eugenijaus Skerstono paskaitą „Karališkoji medžioklė Prancūzijoje – paslaptinga kilmingųjų pramoga“. Paskaitoje klausytojai išgirs apie vis dar egzistuojančios karališkosios medžioklės Prancūzijoje kultūrą ir tradicijas.

Renginys nemokamas, bet maloniai prašom iš anksto registruotis čia.


14.30 val.

Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ kviečia į Šv. Huberto (medžiotojų globėjo) dienai skirtas mišias, vyksiančias Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje.


Renginio partneris

Publikuota: 2019-10-29 10:25 Atnaujinta: 2019-10-30 09:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika