Barbara Strozzi: moteris baroko muzikos avangarde

Renginio data: 2019m.Kovo0313 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2019-03-13
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas)
ALINA ROTARU (klavesinas)

2019-aisiais minimas vienos pirmųjų moterų kompozitorių ir baroko dainininkės virtuozės Barbaros Strozzi (1619–1677) keturių šimtų metų jubiliejus. Nesantuokinė poeto ir libretų autoriaus Giulio Strozzi duktė užaugo pažangioje intelektualioje aplinkoje Venecijoje. Nuo ankstyvo amžiaus muzikos mokėsi pas patį Francesco Cavalli, Claudio Monteverdi mokinį ir garsiausią to meto operų kūrėją, vadovavo intelektualų klubui „Accademia degli Unisoni“. B. Strozzi vardas įrašytas tarp pačių ryškiausių XVII a. Italijos muzikos kūrėjų vardų. Ji reikšmingai prisidėjo prie naujo muzikos žanro – kantatos – raidos ir išspausdino net 8 savo kūrinių rinkinius – daugiau, nei pavyko išleisti kitiems garsiausiems to meto kompozitoriams jiems gyviems esant, ir to pasiekė neturėdama nei nuolatinio mecenato, nei bažnyčios paramos. Absoliučiai vyrų dominuojamoje visuomenėje ši drąsi moteris sugebėjo būti ir lyderė, ir neprilygstama dainininkė („la virtuosissima cantatrice“), ir unikali kūrėja, kurios muzikinės vizijos ir po daugelio šimtmečių jaudina klausytojus. Norint atlikti jos kantatas ir arijas, daugiausia parašytas plataus diapazono moteriškam balsui, reikia pasižymėti išties virtuoziška technika ir išmanyti baroko stilių bei retoriką. Jose, tarsi mini operose, ypač emocionaliai, melodingai ir dramatiškai perteikiami meilės išgyvenimai – netikėti disonansai, staigūs šuoliai, dinamiška epizodų kaita, kontrastingos nuotaikos įtraukia klausytojus į tikrą jausmų dramą.

Renatos Dubinskaitės rečitalyje, parengtame kartu su klavesinininke Alina Rotaru, pirmą kartą Lietuvoje taip išsamiai pristatoma B. Strozzi kūryba. Koncerte skamba kūriniai iš visų išleistų kompozitorės rinkinių, išskyrus „Opus 1“ (mat jame yra vien daugiabalsiai madrigalai) ir „Opus 4“, kuris buvo prarastas. Muziką papildo dainininkės pasakojimai apie B. Strozzi gyvenimą ir kūrybą, supažindinantys klausytojus su šia įkvepiančia moterimi ir talentinga kompozitore.

Bilieto kaina 5 Eur

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose, internetu www.bilietai.lt, likus valandai iki renginio – Valdovų rūmų kasose.

Vaikams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Festivalį finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

Publikuota: 2019-03-01 12:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika