V tarptautinio MARCO SCACCHI senosios muzikos festivalio pradžios koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“

Renginio data: 2019m.Kovo0306 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2019-03-06
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis CANTO FIORITO
Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas)
Renata Dubinskaitė (mecosopranas)
Saulė Šerytė (mecosopranas)
Algirdas Bagdonavičius (tenoras)
Nerijus Masevičius (bosas)
Rodrigo Calveyra (cinkas, išilginės fleitos; ansamblio meno vadovas)
Miguel Tantos Sevillano (barokinis trombonas)
Juan Manuel Quintana (viola da gamba)
Matteo Riboldi (vargonai, klavesinas)

Prieš koncertą 17 val. klausytojai maloniai kviečiami į ansamblio vadovo Rodrigo Calveyros viešą paskaitą apie muzikines Romos ir Vilniaus jungtis.

Jau penktus metus senosios muzikos mėgėjus džiuginsiantį tarptautinį Marco Scacchi festivalį Valdovų rūmuose pradės ansamblio „Canto Fiorito“ koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“. Kolektyvo meno vadovo Rodrigo Calveyros parengta programa pakvies klausytojus naujai pažvelgti į Lenkijos karalių bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiųjų kunigaikščių Vazų dvaro muziką ir atkurti muzikinius ryšius, siejusius Romą ir Vilnių. Dauguma Vazų dvare kapelmeisteriais dirbusių italų kompozitorių buvo ne tik garsūs Romos polifonijos mokyklos atstovai, užėmę aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane, bet ir tiesioginiai šios mokyklos įkūrėjo Giovanni Pierluigi da Palestrinos mokiniai. Norėtųsi, kad Lietuvos klausytojai išgirstų, kokio neįtikėtinai aukšto lygio muzika buvo kuriama ir atliekama Vazų dvare XVI a. pabaigoje – XVII a. pradžioje. Tokias prestižines pareigas Romoje ėję kompozitoriai iškeitė jas į kapelmeisterio darbą Varšuvos ir Vilniaus rūmuose, todėl Vazų dvarą galime laikyti tikrai svarbiu to meto Europos muzikos centru.

Programoje – Giovanni Pierluigi da Palestrinos, Francesco Rognoni, Cipriano de Rorės, Annibalės Stabilės, Lucos Marenzio, Tarquinio Merulos, Asprilio Pacelli, Giovanni Francesco Anerio, Orlando di Lasso, Giovanni Battistos Cocciolos ir Marco Scacchi kūriniai.

Bilieto kaina 8,20 Eur

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose, internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai), likus valandai iki renginio – Valdovų rūmų kasose. Taikomos nuolaidos.

 

Publikuota: 2019-03-01 11:23 Atnaujinta: 2019-03-01 16:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika