Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime Valdovų rūmuose!

Renginio data: 2019m.Vasario0216 d.10:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-02-16
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

Kviečiame aplankyti Valdovų rūmų muziejaus nuolatines ekspozicijas ir net tris parodas: tarptautinę Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui (1918–2018) skirtą parodą „Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas“, tarptautinę parodą „Aristotelis iš Akropolio: Antikos mąstytojo skulptūros paroda“ bei parodą „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje“, taip pat dalyvauti visą dieną vyksiančiuose renginiuose ir ekskursijose bei edukacinėje veikloje.

Atkreipiame dėmesį, kad į kai kuriuos renginius pateksite tik iš anksto užsiregistravę į Valstybingumo maršrutus „Geltona. Žalia. Raudona“.

Muziejaus lankymo kaina šventės dieną – 2 Eur, vaikai iki 7 metų ir neįgalieji įleidžiami nemokamai.


PROGRAMA


11.00–16.00 | Meninė studija „Trijų spalvų dermė“
Edukacinė erdvė autentiškų mūrų aplinkoje (I maršrutas)

Rankų ir širdies šiluma sušildyta trispalvė gali įsikurti Jūsų namuose ir ilgai priminti mūsų valstybės gimtadienį! Siūlome Valdovų rūmų muziejaus archeologinėje ekspozicijoje senovine technika pinti ir vyti lietuvišką trispalvę. Vilnonių siūlų gijos gali tapti knygos juostele arba apyranke.

Kviečiame visus muziejaus lankytojus. Mažiesiems mūsų svečiams galės padėti tėveliai ar kiti artimieji.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).


10.00–17.00 | „3D Virtuali kelionė laiku“
Pirmo aukšto erdvė (I maršrutas)

Užsidėję virtualios realybės akinius, nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Kviečiame visus muziejaus lankytojus!

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
8 minučių trukmės virtualios realybės programos specialiame terminale kaina – 1 Eur.


11.00, 12.00, 14.30, 15.00 | Teminės ekskursijos „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“ (lietuvių kalba)
Pradžia – muziejaus Lankytojų vestibiulyje

Apsilankę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, sužinosite, kaip mezgėsi ir skleidėsi mūsų šalies valstybingumas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, ką jis reiškė mūsų protėviams ir kaip jie suprato tėvynę, kokius ženklus paliko ir ką šie simboliai dabar reiškia mums, siekiantiems suvokti save nūdienos pasaulyje.

Trukmė – 1,5 val. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą (Raudonasis maršrutas).

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Gido paslauga NEMOKAMA. 

12.30 | Teminė ekskursija „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“ (anglų kalba)

Trukmė – 1,5 val. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą (Raudonasis maršrutas).

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Gido paslauga NEMOKAMA. 

13.00 | Teminė ekskursija „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“ (rusų kalba)

Trukmė – 1,5 val. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą (Raudonasis maršrutas).

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Gido paslauga NEMOKAMA. 


11.30, 14.00 | Ekskursijos po tarptautinę parodą „Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas“ (lietuvių kalba)
Pradžia – muziejaus Lankytojų vestibiulyje

Apsilankę parodoje, susipažinsite su A. Mickevičiaus biografija, svarbiausiais jo gyvenimo įvykiais, kūryba, prisiminsite su poetu susijusias vietas Vilniuje, Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Antroji parodos ekspozicijos ir ekskursijos dalis padės geriau suprasti istorinį poemos Ponas Tadas kontekstą, jos turinį ir vertę. Ekskursijos kulminacija – Pono Tado rankraštis ir su juo susiję rekvizitai. Galbūt ši ekskursija įkvėps Jus prisėsti ir perskaityti dar neskaitytą arba jau primirštą poemą ir pamąstyti, ką savyje slepia žodžiai „Lietuva, Tėvyne mano...“

Trukmė – 1 val. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą (Žalias maršrutas).

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Gidų paslaugos NEMOKAMOS. 


15.00 – 16.30 | Dr. Rimanto Miknio paskaita „Adomas Mickevičius ir Vasario 16-oji“
Renginių salė

Kam priklauso Adomas Mickevičius? Šis klausimas, kurį iškėlė XIX a. modernias tautas kūrę Abiejų Tautų Respublikos palikuonys – lenkai, lietuviai ir baltarusiai, – viešajame diskurse liko ir, ko gero, liks neatsakytas tol, kol tautiškumas bus svarbus veiksnys telkiant visuomenę. Nors ir paradoksalu, bet neginčijama, net akivaizdu, yra tai, kad šiuolaikiniam lietuviui A. Mickevičius su savo fraze „Lietuva, Tėvyne mano“ yra taip pat reikšmingas kaip ir nūdienos lenkui ar baltarusiui. Lenkai turi begalę argumentų tokiai svarbai paremti, nes tas, kas žino lenkų modernios tautos tapsmo peripetijas, dabarties lenkiškumo neįsivaizduoja be A. Mickevičiaus kūrybos, joje aprašytų ir užfiksuotų istorinių, etninių, gamtinių ir žmogiškųjų jausenų. Baltarusiams A. Mickevičiaus savinimuisi pagrįsti pakanka nenuginčijamo pastebėjimo, kad jis yra „baltarusių žemės sūnus“, o štai lietuviai remiasi šventais žodžiais: „Lietuva, Tėvyne mano“. Tačiau pats savaime šis pasakymas nieko nereikštų, jeigu A. Mickevičius nebūtų daręs konkrečios įtakos mūsų modernios Lietuvos visuomenės tapatybės raiškos procesui. Paskaitoje aptariama, kaip ta įtaka pasireiškė ir kaip tai siejasi su viena reikšmingiausių datų šiandieninės visuomenės ir valstybės gyvenime – Vasario 16-ąja.

Renginys NEMOKAMAS. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą (Raudonasis maršrutas).


10.00 – 18.00 | Keturių muziejaus maršrutų ekspozicijų lankymas 
(Paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 17.00 val., muziejaus ekspozicijos veikia iki 18.00 val.)

Pradžia – muziejaus Lankytojų vestibiulyje, kurio auditorijoje nemokamai galite aplankyti parodą „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje“.

I MARŠRUTAS

Istorija, archeologija, architektūra

Šioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid.–XXI a. pr.). Čia pamatysite išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt.

II MARŠRUTAS

Atkurti istoriniai interjerai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia susipažinsite su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine.

Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje taip pat veikia tarptautinė paroda „Aristotelis iš Akropolio: Antikos mąstytojo skulptūros paroda“. Daugiau informacijos apie parodą rasite čia -->

III MARŠRUTAS

Ginkluotė, kasdienybė, muzika

Šį maršrutą sudaro trys ekspozicijos. Čia susipažinsite su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę, rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Kartu pasimėgausite muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis.

IV MARŠRUTAS

Muziejaus parodų centras

Centre veikia tarptautinė paroda, skirta Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui (1918–2018) „Lietuva, Tėvyne mano… Adomas Mickevičius ir jo poema Ponas Tadas“, kurios epicentre – nacionaline Lenkijos relikvija laikomas poemos Ponas Tadas rankraštis. Daugiau informacijos apie parodą raste čia -->

Registracija nereikalinga.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).


Renginio partneris: Lietuviškų patirčių projektas „ooosom.lt“

Publikuota: 2019-02-07 15:58 Atnaujinta: 2019-02-08 10:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika