Prof. Vytauto Juozapaičio kūrybos vakaras „Muzikinė išpažintis“

Renginio data: 2018m.Gruodžio1217 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-12-17
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Prof. Vytauto Juozapaičio kūrybos vakaras, skirtas kūrybinės veiklos 30-mečiui
MUZIKINĖ IŠPAŽINTIS

Dalyvauja
Dainininkai Vladimiras Prudnikovas, Eglė Juozapaitienė, Ieva Juozapaitytė, Tomas Pavilionis
Nijolė Ralytė
ir Jaroslavas Cechanovičius (fortepijonas)
Joana Daunytė (arfa)
Elena Daunytė (violončelė)
Egidijus Ališauskas (birbynė)
Režisierius Dalius Abaris

Renginio vedėja Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kadaise Konstantinas Stanislavskis yra pasakęs: „Kad dainuotum arijas, reikia būti aktoriumi-dainininku. Kad dainuotum kamerinį repertuarą, reikia būti režisieriumi-dainininku.“

Nuostabus Lietuvos baritonas Vytautas Juozapaitis šiais metais mini kūrybinės veiklos trisdešimtmetį. Šia proga jis kviečia į kūrybos vakarą – skambės ne tik operinė, bet ir subtili kamerinė muzika, kuriai atlikti reikia sceninės meistrystės ir daugybės balso atspalvių.

Vytautas Juozapaitis – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) ir visų svarbiausių muzikos ir teatro apdovanojimų laureatas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas šiame ir kituose Lietuvos muzikiniuose teatruose yra sukūręs beveik 50 pagrindinių baritono vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose, atlikęs daugybę partijų oratoriniuose veikaluose. Su spektakliais V. Juozapaitis yra apkeliavęs beveik visą pasaulį, dalyvavęs daugybėje Lietuvos bei užsienio festivalių, buvo pirmasis lietuvių operos solistas, pakviestas į vieną prestižiškiausių pasaulio muzikos forumų – Pekino tarptautinį muzikos festivalį (Kinija).

Lietuvos kompozitoriai specialiai V. Juozapaičiui yra parašę grafo Šemetos (B. Kutavičiaus opera „Lokys“), karaliaus Mindaugo (B. Kutavičiaus opera „Ugnis ir tikėjimas“), Žygimanto Augusto (G. Kuprevičiaus opera „Karalienė Bona“), Žilvino (A. Žigaitytės opera „Žilvinas ir Eglė“) partijas.


Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis paspaudus šią nuorodą.


Rengėjas – Lietuvos muzikų sąjunga
Partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Publikuota: 2018-11-28 09:31 Atnaujinta: 2018-11-28 10:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika