Vengrijos Renesanso muzika liutniai ir balsui

Renginio data: 2018m.Gegužės0529 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2018-05-29
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

ISTVÁN KÓNYA (renesansinė liutnia)
SZILVIA BOGNÁR (balsas)

Liutnia Renesanso laikų Europoje buvo ypač populiarus instrumentas, pelnęs ir „visų instrumentų karalienės“ epitetą. Vidurio Europoje dainininkui akompanuojančio instrumento partijos dažniausiai nebūdavo užrašomos, muzikos atlikimas būdavo paliekamas improvizaciniam atlikėjo meistriškumui atskleisti. Instrumento pagrindinė funkcija – išryškinti teksto prasmę ir atspindėti atmosferą.

Galima tik stebėtis mūsų laikus pasiekusių vengriškų melodijų ir tekstų gausa, tai žinoma iš XVI–XVII a. rankraščių. Šios dainos rodo Vengrijos muzikinės tradicijos turtingumą, tuo pat metu atkreipia dėmesį į ryšį tarp tam tikrų muzikinių tendencijų ir žanrų. Koncerte skambančios dainos apima eilėraščius ir istorines dramas, religines liaudies dainas ir psalmių vertimus, originalią kūrybą ir tradicines vestuvių dainas, serenadas ir pan. Liutnios repertuarą atspindės Wolffo Heckelio, Hanso Judenkünigo, Adalberto Dlugorajaus, Hanso Newsidle’io iš Bratislavos bei žymiojo Valentino Bakfarko kūriniai, taip pat nežinomų kompozitorių pjesės, šokiai.

Ištvanas Konja (István Kónya) pirmąjį – muzikos istorijos specialybės – diplomą įgijo 1985 m., lygiagrečiai studijuodamas klasikinę gitarą. Hagos karališkojoje konservatorijoje įstojęs į Toyohiko Satoh klasę, 1996 m. pirmasis iš vengrų atlikėjų čia baigė liutnios specialybę. Be renesansinės ir barokinės liutnios, atlikėjas taip pat groja archiliutnia ir kitarone. 2005–2013 m. I. Konja buvo Savarijos senosios muzikos kursų meno vadovas ir liutnios dėstytojas, nuo 2010 m. yra Mierkurios-Čuko (Rumunija) senosios muzikos vasaros akademijos liutnios ir gitaros dėstytojas. Aktyviai koncertuoja solo ir įvairios sudėties senosios muzikos ansambliuose, o 2014 m. išleido tris knygas: „Liutnios Europoje istorija“, „Renesansinės liutnios atlikimo metodai“, „Renesansinės liutnios antologija“.

Silvija Bonar (Szilvija Bognár) yra viena iš talentingiausių ir sėkmingiausių jaunosios vengrų liaudies dainininkų kartos atlikėjų. Daug metų Europoje gastroliavo su „Szájról szájra“ ir „Makám“ grupe, o pastaruoju metu pasirodė kaip pasaulinio garso operos dainininkės Andreos Rost scenos partnerė. 2006 m. Silvija įkūrė savo world muzikos grupę, vaisingą jos narių bendradarbiavimą žymi jau keturi sėkmingi albumai.

Koncertą Lietuvos publikai dovanoja Vengrijos ambasada Lietuvoje

Bilietai – 4,20 Eur


Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Pateikus „Omni ID“ kortelę, 2 bilietam taikoma 25 proc. nuolaida.

Į koncertus prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2018-05-04 14:00 Atnaujinta: 2018-05-04 13:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika