Vieša Istváno Kónyos paskaita „Valentino Bakfarko gyvenimas ir kūryba bei Vidurio Europos muzika liutniai“

Renginio data: 2018m.Gegužės0528 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2018-05-28
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Valentinas Bakfarkas (Valentin Bakfark, 1526/1530–1576) – žymiausias Vengrijos ir vienas žinomiausių savo meto Europos liutnios virtuozų bei kompozitorių, tarnavusių Vengrijos, Lenkijos, Lietuvos ir Austrijos valdovų dvaruose. Vilniuje V. Bakfarkas praleido daug intensyvaus kūrybinio laikotarpio metų, įsigijo namą, vedė lietuvaitę ir susilaukė dviejų vaikų. Paskaita skirta muzikos mėgėjams, nebūtinai turintiems muzikinį išsilavinimą. Joje bus kalbama apie V. Bakfarko kūrybą ir gyvenimą, taip pat bus supažindinama su muzika liutniai Vidurio Europoje, Renesanso instrumentine šokių muzika ir vengriškais atspalviais italų, austrų, čekų, lenkų, vokiečių ir pačiuose vengrų šaltiniuose.

Ištvanas Konja (István Kónya) pirmąjį – muzikos istorijos specialybės – diplomą įgijo 1985 m., lygiagrečiai studijuodamas klasikinę gitarą. Hagos karališkojoje konservatorijoje įstojęs į Toyohiko Satoh klasę, 1996 m. pirmasis iš vengrų atlikėjų čia baigė liutnios specialybę. Be renesansinės ir barokinės liutnios, atlikėjas taip pat groja archiliutnia ir kitarone. 2005–2013 m. I. Konja buvo Savarijos senosios muzikos kursų meno vadovas ir liutnios dėstytojas, nuo 2010 m. yra Mierkurios-Čuko (Rumunija) senosios muzikos vasaros akademijos liutnios ir gitaros dėstytojas. Aktyviai koncertuoja solo ir įvairios sudėties senosios muzikos ansambliuose, o 2014 m. išleido tris knygas: „Liutnios Europoje istorija“, „Renesansinės liutnios atlikimo metodai“, „Renesansinės liutnios antologija“.

Paskaita vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Įėjimas nemokamas. Prašom iš anksto registruotis paspaudus šią nuorodą...

 

Publikuota: 2018-05-04 14:00 Atnaujinta: 2018-05-11 10:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika