NIKO | Naujų idėjų kamerinis orkestras

Renginio data: 2017m.Liepos0718 d.21:00 - 22:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2017-07-18
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Festivalyje „Midsummer Vilnius“ liepos 18 d. pasirodysiantis Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) – septynis talentingus muzikantus jungianti grupė, klausytojus žavinti itin originaliais pasirodymais ir moderniai skambančia klasikine muzika.

2006 m. kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas kolektyvas savo pasirodymuose sujungia aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą, netradicines grojimo technikas, dainavimą ar minimalistinę choreografiją, o visus savo kūrinius visada atlieka mintinai. Atlikėjų profesionalumas, intriguojantys ir įtraukiantys pasirodymai koncertų sales pripildo energijos bei įkvėpimo ir stebina įvairaus amžiaus bei skonio publiką, keičia požiūrį į klasikinę muziką. Jų repertuare G. Gelgoto kompozicijos, taip pat ir S. Reicho, T. Riley, Ph. Glasso, M. Lauridseno muzika bei moderniai atkurti tradiciniai kompozitorių J. S. Bacho, A. Vivaldi kūriniai.

Jau vienuoliktą sezoną žymintis NIKO – gerai pažįstama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis, taip pat ir nuolatinis šalies ambasadorius visoje Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Daug užsienyje koncertuojantis kolektyvas pastaraisiais metais vis dažniau rengia pasirodymus pasaulinio lygio salėse ir sulaukia tarptautinio pripažinimo.

2015 m. grupė NIKO debiutavo vienoje prestižiškiausių „Gewandhaus“ koncertų salėje Leipcige, Vokietijoje, atlikdama G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“ kartu su Vidurio Vokietijos radijo simfoniniu orkestru. Šių metų kovą NIKO taip pat sėkmingai debiutavo ir 5,5 milijono klausytojų per savaitę sulaukiančioje radijo stotyje „Classic FM“ bei prestižinėje „St. Martin-in-the-fields“ koncertų salėje, Londone. Kovo mėnesį reportažą apie NIKO „BBC World Service“ parengė kultūros korespondentas Alexanderis Kanas, apibūdindamas ansamblį kaip „išties vertą dėmesio“. Tai progresyvią klasikinę muziką atliekančiai grupei pamažu atveria platesnius kelius į tarptautinę muzikos areną.

Kolektyvo NIKO nariai taip pat yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, jų muzika skamba prestižiniuose Europos festivaliuose. Grupė yra įrašiusi du albumus – 2013 m. jų pirmąjį albumą „Music for Strings“ išeido Vokietijos–JAV leidybinė kompanija „Peermusic Classical“, o 2015 m. pasirodęs albumas „Lights“ buvo įrašytas prestižinėje Los Andželo studijoje „Paramount“.

Scenos profesionalai ir toliau siekia aukštumų – šių metų vasarį naujausius savo repertuaro kūrinius jie įrašė legendinėje studijoje „Metropolis“ – didžiausioje ir geriausioje nepriklausomoje įrašų studijoje visoje Europoje.

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt.

Publikuota: 2017-05-23 17:00 Atnaujinta: 2017-05-24 09:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika