Per te, Amor MEILĖS ARIJOS MARCO SCACCHI LAIKAIS

Renginio data: 2017m.Gegužės0530 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2017-05-30
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Anna Maria Wierød – sopranas (Danija)

Ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva, Italija)

Alina Rotaru – klavesinas

Darius Stabinskas – viola da gamba

Carolina Pace – išilginės fleitos

Michele Carreca – teorba

Meilės džiaugsmus ir kančias apdainuojančios programos „Per te, Amor“ sumanytojai pristatys su mūsų valdovais ryšius palaikiusių kompozitorių muziką. Tarp jų – Klaudijus Monteverdis (Claudio Monteverdi), kurio 450-ies metų jubiliejų šiemet švenčiame, rūmų smuikininkas ir kapelmeisteris Markas Skakis (Marco Scacchi), vargonininkas Tarkvinijus Merula (Tarquinio Merula). Džirolamo Kapsbergerio (Girolamo Kapsberger) ir Stefano Landžio (Stefano Landi) sukurta muzikinė drama „Karalaičio Vladislovo pergalė Valachijoje“ (La vittoria del Principe Ladislao in Valachia) buvo parodyta 1625 m. sausį puotoje Romoje, kuri buvo iškelta švenčiant karalaičio pergalę mūšyje prieš Osmanų imperiją. Taip pat skambės M. Skakio mokinių – Adamo Dresės (Adam Drese), Andželo Berardžio (Angelo Berardi) – ir kitų autorių kūriniai.

Dainininkė bei aktorė Anna Maria Wierød (Danija) yra kviečiama dalyvauti įvairiuose operos ir muzikinio teatro pastatymuose Danijoje, kitose Skandinavijos šalyse, Vokietijoje. Solistė 2015 m. pelnė Léonie Sonning premiją, o spaudoje yra pristatoma kaip „naujoji Emma Kirkby“.

Tarptautinis ansamblis „Morgaine“, kurio sumanytojai Alina Rotaru ir Darius Stabinskas, susibūrė siekdamas pristatyti Europos muzikinį paveldą Lietuvoje, taip pat skleisti negausų XVI–XVII a. mūsų kraštų muzikinį palikimą Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Daugiausia dėmesio skirdami vėlyvojo Renesanso ir ankstyvojo Baroko repertuarui, atlikėjai savo programose pasitelkia muzikos, vaizdų, teatro ir poezijos sintezę.

Teksto autorius Darius Stabinskas, redaktorė Aleksandra Pister, kalbos stilistė Laima Kunickytė.

Publikuota: 2017-05-16 14:06 Atnaujinta: 2017-05-23 10:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika