Poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus poezijos ir muzikos valanda „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“

Renginio data: 2017m.Balandžio0425 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2017-04-25
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Dalyvauja
Aktorė, diktorė DALIA STONYTĖ
Lježo (Belgija) tarptautinio styginių kvartetų konkurso laureatas, smuikininkas
prof. PETRAS KUNCA
M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatė, pianistė
ŽIVILĖ KARKAUSKAITĖ
Kompozitorius prof. MINDAUGAS URBAITIS

Programoje – Ričardo Mikutavičiaus poezija, Johann Sebastian Bach, Charles Gounod, Balio Dvariono, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Jeronimo Kačinsko, Edward Elgar ir Mindaugo Urbaičio muzika.

Poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus pirmoji poezijos knyga „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“ išleista 1989 m. gegužės mėnesį Čikagoje. Ištrauka iš Kazio Bradūno parašytos šios knygos anotacijos:

„Šioje knygoje skaitytojui pateikiama Ričardo Mikutavičiaus poezija yra skirta Kristijonui Donelaičiui – jo gimimo 275 metų sukaktuvėms. Tai neįprastų eilėraščių knyga jos braižo ir visos struktūros prasme. Yra čia tik vienas ištisas kalbėjimas apie Donelaitį, apie jo būrus, apie lietuvių kalbos ir Lietuvos išlikimą, apie sunkias būties problemas, kažkur susisiekiančias su dabartimi. Ir kaip balsu šnekėdamiesi nesakome, kur ten yra taškai, didžiosios raidės ar kokios nors antraštės, taip ir šitame poetiniame kalbėjime daug kur to nėra ir nereikia. Visa knygos struktūra yra kone koncertinio plano žodinės variacijos, kur į pagrindinę „donelaitinę“ temą jungiasi jai artimos šalutinės, skambėdamos poetinėje partitūroje vienu ir nedalomu įspūdžiu.“

Visuomenei gerai žinomos LRT radijo diktorės, aktorės Dalios Stonytės iniciatyva susibūręs keturių meno kūrėjų ansamblis jau daug metų puoselėja poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus poezijos sklaidą. Ansamblio narių nuomone, savo kūryba ši asmenybė amžiams liko lietuvių poezijoje. R. Mikutavičius tęsia didžiąsias lietuvių poetų kunigų tradicijas, taip pat savitai jas papildo šiandien Lietuvos visuomenei aktualiomis temomis. Tai pastebime jau jo pirmoje Čikagoje išleistoje poezijos knygoje „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“. Jos ir kitų R. Mikutavičiaus knygų eilėraščių kolektyvas įtraukė į šio poezijos ir muzikos vakaro programą.

Renginys nemokamas, tačiau prašom iš anksto registruotis paspaudus šią nuorodą.

Renginį remia Jūratė ir Vilmantas Mičiūnai

Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio datą ir dalyvius.

Publikuota: 2017-04-12 18:21 Atnaujinta: 2017-04-19 17:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika