Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose

Renginio data: 2017m.Balandžio0408 d.11:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2017-04-08
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Valdovų rūmų muziejus kviečia visus į visos dienos renginių, skirtų istoriniam šokiui, programą! Jūsų laukia paskaitos, edukaciniai užsiėmimai ir teatralizuotas koncertas. Mėgstate šokti? O ar žinote, kokios kūno lavinimo pamokos buvo svarbios ugdant didikų vaikus? Kaip atrodė karališki šokiai ir pramogos prieš kelis šimtus metų? Kokie vaizdiniai apie šokį ir muziką išliko iki mūsų dienų? Kviečiame visa tai sužinoti bei ne tik pamatyti, bet ir išbandyti istorinį šokį!

PROGRAMA

11.00–16.00 val. | Meninė studija
„Grafikos dirbtuvės: muzikos ir šokio elementai rūmų interjeruose“
Edukacinė erdvė autentiškų mūrų aplinkoje

Kviečiame į grafikos dirbtuves. Naudodami paruoštus raižinius, galėsite atsispausti atviruką su gotikiniais šokio bei muzikos siužetais iš Vilniaus Žemutinės pilies archeologinių radinių. Pagal pavyzdžius kursite savo puošybinį grafikos raižinį. Po dirbtuvių kviečiame apžiūrėti ekspoziciją ir archeologiniuose radiniuose bei rekonstruotuose rūmų menių interjeruose paieškoti raižinių siužetų ir kitų su šokiu bei muzika susijusių eksponatų.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu


13.00–14.00 val. | Vieša paskaita „Fechtavimas – nuo aristokratų dvikovų iki olimpinės arenos“
Lankytojų vestibiulio auditorija

Lietuvos fechtavimo federacijos generalinis sekretorius Jurgis Atroškevičius

Vakarietiškasis šaltojo ginklo valdymo menas, kaip ir šokis, šimtmečius buvo elito išsilavinimo dalis. Kadaise šio reiškinio raidą skatino kasdienio gyvenimo realijos – mūšio lauke naudojami šaltieji ginklai ir dvikovose ginama garbė, o šiandien fechtavimas yra tapęs olimpine sporto šaka ir laisvalaikio praleidimo būdu. Paskaitoje bus apžvelgiama vakarietiškojo fechtavimo raida ir jo transformacijos iki šių dienų.

Paskaita nemokama


14.00–15.00 val. | Sportinio fechtavimo demonstravimas
Lankytojų vestibiulis

Fechtuotojai pristatys fechtavimo sporto taisykles, pademonstruos kaip šiais laikais atrodo špagos, fechtuotojų apranga ir kita įranga bei turėsite galimybę gyvai pamatyti šiuolaikinę fechtavimo kovą. 

Renginys nemokamas


15.00–16.00 val. | Paskaita „Šokis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose“
Lankytojų vestibiulio auditorija

Menotyrininkas doc. dr. Helmutas Šabasevičius

XVII–XVIII a. Lietuvos teatro istorija susijusi su dvarų kultūra, o Lietuvos didikų rengiamuose vaidinimuose reikšmingą vietą užėmė šokio elementai. Šokis minimas XVII a. 4 ir 5 deš. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose statytų operų „Elenos pagrobimas“, „Andromeda“ ir „Apviltoji Kirkė“ libretuose, nuo XVIII a. vidurio teatro meną puoselėjusių Lietuvos didikų Radvilų, Oginskių, Tyzenhauzų dvarų teatrų spektakliuose. Pirmiausia šokio scenos buvo naudojamos kaip įterptiniai epizodai, o vėliau pradėti statyti savarankiški baletai, juos kūrė iš kitų šalių – dažniausiai Prancūzijos, Italijos – atvykę baletmeisteriai, po kurio laiko – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės aplinkoje susiformavę menininkai. XVIII a. pabaigoje dvarų teatrų raidą sustabdė pasikeitusi Lietuvos politinė ir visuomeninė situacija, taip pat įsitvirtinusių viešųjų teatrų veikla. 

Paskaita nemokama


17.00–18.30 val. | Senosios muzikos ir šokio teatralizuotas koncertas ir šokio pamoka
Didžioji renesansinė menė

Choreografines ir muzikines keliones kurianti trupė „Cie Fantaisies Baroques“ kviečia susipažinti su XVII–XVIII a. choreografiniu repertuaru, kuris buvo praktikuojamas Europos valdovų ir diduomenės dvaruose bei operos pastatymuose. 

Trupės meninio senojo šokio pateikimo įkvėpimo šaltiniai – istoriniai veikėjai ir garsiosios kolekcijos, tokios kaip Thoinot Arbeau „Orchésographie“ (1588), Raoulio Auger Feuillet „Orchesography, Or, the Art of Dancing“ (1700), Pierre’o Rameau „The Dancing Master“ (1725). Tai leidžia atkurti belle danse (liet. „gražusis šokis“) choreografinį repertuarą, kuris buvo praktikuojamas dvaruose ir operos pastatymuose.
„Cie Fantaisies Baroques“ muzikantai senoviniais instrumentais atlieka garsiausių tų laikų kompozitorių – Jeano Baptiste’o Lully, Marco Antoine’o Charpentier, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio, Wolfgango Amadeuso Mozarto, André Grétry, Jacques’o Offenbacho, Richardo Strausso ir kt. – kūrybą.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu,
būtina išankstinė registracija spaudžiant šią nuorodąDaugiau informacijos el. p. renginiai@valdovurumai.lt arba tel. (8 5) 262 0067

Organizatorius: Valdovų rūmų muziejus

Partneriai: Kauno rajono muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rėmėjai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, UAB „Lrytas“, „Medžiotojų užeiga“
 


Susiję renginiai projekto partnerių muziejuose:

Balandžio 7 d. 18.00 val. 
Kauno rajono muziejus, Raudondvario pilis.
Daugiau informacijos: http://www.krmuziejus.lt/naujienos/ 

Balandžio 9 d. 16.00 val.
Biržų krašto muziejus „Sėla“, Biržų pilies rūmai, Bibliotekos salė.
Daugiau informacijos: http://www.birzumuziejus.lt/lt/renginiai 


Balandžio 10 d. 10.00–14.00 val. 
Profesionalios istorinio šokio dirbtuvės
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Juozo Karoso salė

Dirbtuvės skirtos šokio studentams bei profesionalams. Istorinio šokio profesionalai iš trupės „Cie Fantaisies Baroques“ pristatys Prancūzijos šokių mokyklos tradicijas ir istorinių šokių techniką.

Būtina išankstinė registracija (Kiekvieną asmenį prašome registruoti atskirai)

Publikuota: 2017-03-27 17:23 Atnaujinta: 2017-04-08 10:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika