Koncertas „Les goûts-réunis“, skiriamas jaunimui ir šeimoms

Renginio data: 2017m.Kovo0309 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2017-03-09
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Ansamblis „Il sogno della realtà“ (Vokietija)
Barokinis smuikas  Vera Otasek
Išilginė fleita, traversinė fleita  Stefanie Pritzlaff
Klavesinas  Christopher Berensen

Liudviko XIV valdymo metais Prancūzija buvo svarbus politinis, kultūrinis ir bendruomeninis Europos centras. Prancūzų kalba tapo išsilavinusiųjų idioma, prancūzų papročiai ir gyvenimo būdas – bendruomenės norma, o Versalio rūmų stilius godžiai kopijuotas kitų šalių didikų. Vieni tokių rūmų visai netoli – Latvijoje. Tai Rundalės rūmai.

XVII a. antroje pusėje prancūzų muzikos stilius išgarsėjo taip pat, kaip iki tol liaupsintas italų muzikos stilius. Žinoma, muzikos stiliai, kad ir kokie skirtingi būtų, visų pirma siejami ne su kompozicijos technika, o su muzikavimo praktika – italų ir prancūzų gyvenimo jausmas ir skonis išreiškiami muzikos garsais.

Baroko laikotarpiu šalys ir muzikai aršiai ginčijosi ir vieni iš kitų šaipėsi, sarkastiškai pabrėždavo kitos šalies stiliaus ypatumus. Tačiau vokiečių kompozitoriai šio subtilaus ir genialaus amato neretai keliaudavo mokytis pas žymiausius italų kompozitorius. Tų laikų muzikai būdinga italų stiliaus priemaiša, buvo kuriamos prancūzų stiliaus uvertiūros ar kitų žanrų kūriniai. Ir visa tai buvo vadinama „maišytu vokišku skoniu“. Panašiai nutiko ir prancūzų bei italų stiliui: prancūzų rūmų šokių kultūros elegantiškumas, italų virtuoziškumas ir muzikavimo džiaugsmas susivienija, o iš vokiečių kultūros muzika praturtinama kontrapunktu (daugiabalsės muzikos balsų pynimo mokslas ir menas).

Šio koncerto programoje pasimėgaukime stilių įvairove ir vienove iš XVIII a. kompozicijų lobyno: skambės François Couperino, Johanno Joachimo Quantzo, Élisabeth Jacquet de La Guerre, Johanno Friedricho Fascho, Georgo Philippo Telemanno ir Carlo Philippo Emanuelio Bacho kūriniai. 

Edukacinio koncerto kainos (kitų mokesčių nėra)
Bilietas 5–7 metų vaikui – 0,30 €
Bilietas mokiniui, studentui, senjorui – 0,80 €
Suaugusiesiems – 2,50 €
Mažos šeimos (1 suaugusysis + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 3,00 €
Didelės šeimos (2 suaugusieji + nepilnamečiai vaikai) bilietas – 5,50 €
Vaikų globos namų auklėtiniams, neįgaliesiems – nemokamai

Informacija teikiama tel. (8 5) 261 7445
Mūsų el. paštas edukacija@valdovurumai.lt
 
Rėmėjai ir partneriai

                    

 

          

Publikuota: 2017-02-22 11:26 Atnaujinta: 2017-02-26 19:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika