Tarptautinė mokslinė konferencija „Antrasis Lietuvos Statutas: Temidės ir Klėjos teritorijos“

Renginio data: 2016 m.Lapkričio1117 d.09:00 - 2016 m.Lapkričio1118 d.18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2016-11-18
Renginio tipas:
Konferencija
Renginio tipo nr.:
29

Antrojo Lietuvos Statuto (1566) 450 metų sukakčiai paminėti skirta tarptautinė mokslinė konferencija yra jau šeštoji, kai Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir partneriai suburia įvairiose šalyse besidarbuojančius Lietuvos Statuto tyrėjus. Joje mokslinių tyrimų rezultatais dalysis ir pranešimus skaitys žinomi istorikai, kultūros istorikai bei kitų sričių tyrėjai iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos.

XVI amžius Lietuvos istorijoje – teisėkūros klestėjimo ir teisės kodifikavimo amžius, o Lietuvos Statutas – Europos teisės fenomenas. Tačiau siekis supažindinti su naujausiomis šio unikalaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisės, istorijos ir kultūros paminklo genezės, šaltinių ir turinio tyrimo įžvalgomis – tik vienas iš konferencijos tikslų. Ne veltui sakoma: kokia visuomenė, tokia ir teisė. Todėl pranešimuose daug dėmesio bus skiriama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisės kodifikavimo tradicijai Europos kontekste, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoriškosios visuomenės teisinės kultūros ir teisinės sąmonės realijoms, t. y. Statute įteisintų normų (ne)taikymo praktikoje ir sąveikos su kitomis teisinėmis sistemomis (Magdeburgo, kanonų‚ nekrikščioniškų bendrijų) klausimams. Taip pat bus analizuojamas Statuto poveikis valstybės institucijų raidai ir įvairiems Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sociopolitiniams procesams, gvildenama teisinės ir politinės kultūros plėtra, notarinės praktikos institucionalizavimo procesas ir daugelis kitų temų.

Konferencija kartu yra puiki galimybė aptarti statutianos istoriografijos pasiekimus ir apsvarstyti istorikų bei teisės istorikų diskurso ir kompleksinio statutų tyrimo perspektyvas.


Programa lietuvių ir lenkų kalba


Konferencijos organizatoriai

Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

 

Konferencijos rėmėjai

Lietuvos mokslo taryba

Lietuvos notarų rūmai

Oficialios konferencijos kalbos

Lietuvių ir lenkų (sinchroninis vertimas)

Publikuota: 2016-10-10 13:56 Atnaujinta: 2016-11-07 08:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika