R. LELEKAUSKAITĖS paskaita „Šventojo Stanislovo ordino kavalierių portretai“

Renginio data: 2016m.Balandžio0406 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2016-04-06
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Pagrindinė portreto tema – asmenybė. Neretai toks dailės kūrinys yra savotiškas ir net vienintelis liudininkas, atskleidžiantis portrete vaizduojamo asmens biografijos faktus ir gyvenimo aplinkybes, perteikiantis vertybines nuostatas, pristatantis šio žmogaus gautus apdovanojimus, tarp jų ir ordinus. Tokia informacija ypač aktuali, kai stokojama rašytinių šaltinių arba šie apskritai nėra pasiekę mūsų dienų.

Valdovų rūmų muziejaus specialistė, dailės istorikė RITA LELEKAUSKAITĖ, aptardama parodoje „Praemiando incitat. Šventojo Stanislovo ordinas“ pristatomų Šventojo Stanislovo ordino kavalierių XVIII a. antroje pusėje ir XIX a. pradžioje portretus, atskleis, kaip šį dailės žanrą paveikė Abiejų Tautų Respublikos politinė raida. Ji nagrinės, kodėl ir kaip buvo tapomi Šventojo Stanislovo ordino kavalierių atvaizdai. Pranešėja pakvies pasidomėti, ką portretas gali papasakoti dabarties žmonėms apie konkretų istorinį asmenį bei jo pažiūras, kaip jis charakterizuoja dinamišką bei permainingą epochą. 

Paskaita nemokama, maloniai kviečiame!

Daugiau apie parodą-->

Publikuota: 2016-02-04 12:05 Atnaujinta: 2016-02-29 14:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika