Habil. dr. M. WALCZAK ir K. CZYŻEWSKI paskaita „Šventojo Stanislovo kultas XVIII a. mene“

Renginio data: 2016m.Kovo0323 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2016-03-23
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

habil. dr. MAREK WALCZAK
(Jogailos universiteto Meno istorijos institutas, Krokuva, Lenkija)

KRZYSTOF CZYŻEWSKI
(Vavelio karališkoji pilis – Valstybiniai meno rinkiniai, Krokuva, Lenkija)

Du žymūs meno istorikai iš Krokuvos paskaitoje atskleis su šv. Stanislovo kultu susijusių meno fundacijų Abiejų Tautų Respublikos teritorijoje ir už jos ribų XVIII a. panoramą. Anuomet Krokuvoje, Piotravine, Ščepanuve, Poznanėje, Vilniuje, Romoje ir kituose miestuose buvo sukurti Lenkijos globėjui skirti įstabūs kūriniai. Smalsu sužinoti, kodėl valdant Stanislovui Augustui Poniatovskiui vėl buvo susidomėta kankinio šv. Stanislovo mirties byla ir kodėl šios temos iš naujo imtasi Apšvietos epochos istoriografijoje?

Šiuos klausimus gvildens Jogailos universiteto Meno istorijos instituto bendradarbis habil. dr. Marekas Valčakas (Marek Walczak) bei Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių Karybos rinkinio skyriaus vadovas Kšyštofas J. Čyževskis (Krzysztof J. Czyżewski). M. Valčakas yra daugelio studijų apie Viduramžių meną (architektūrą, skulptūrą, dailę) visų pirma Krokuvoje ir Mažojoje Lenkijoje autorius, nagrinėjantis ir sąsajas tarp meno bei šventųjų kulto. Antrasis pranešėjas savo tyrimuose ir publikacijose taip pat susitelkia ties sąryšio tarp liturgijos ir meno problematika, ypač atsižvelgdamas į Tridento bažnytinės reformos rezultatus. K. J. Čyževskis yra daugelio veikalų apie Krokuvos katedros istoriją autorius.

Paskaita vyks lenkų kalba, bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Paskaita nemokama, maloniai kviečiame!

Daugiau apie parodą-->

Publikuota: 2016-02-04 12:10 Atnaujinta: 2016-03-14 11:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika