DULCES EXUVIAE. Epai ir mitai Karolio Didžiojo laikais

Renginio data: 2015m.Rugsėjo0909 d.19:00 - 20:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2015-09-09
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Stefano Albarello – balsas, lyra, citra (Italija)

Karolingų epocha (IX–X a.) yra nepaprastai svarbi senosios lotynų lyrinės poezijos ir viduramžių muzikos istorijoje. Atgimstant barbarų epochos metu nutrūkusiai klasikinei tradicijai ir toliau besivystant muzikiniam raštui, didžiausiu atradimu laikomi Florencijoje saugomi Vergilijaus epinės poemos „Eneida“ fragmentai, kuriuose eilės koreliuoja su natomis. Tai rodo, jog senieji veikalai tais laikais buvo ir giedami.

Senosios muzikos ekspertas, atlikėjas, dainininkas, pedagogas, muzikologas, garso inžinierius Stefano Albarello kvies pasinerti į laikus, kai, persimaišius tautoms ir kultūroms, valdė vienas iškiliausių Šventosios Romos imperatorių Karolis Didysis, muzikos raštas artėjo prie dabartinės linijinės notacijos, ėmė stiprėti miestai, o juose kūrę nežinomi kompozitoriai naudojo gražiausias Horacijaus, Vergilijaus, Boecijaus ir kitų genijų eiles.

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija internetu, arba el.paštu info@bmfestival.lt. Daugiau informacijos www.bmfestival.lt.

Renginio organizatorius - Viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“ 
Partneris – Valdovų rūmų muziejus

Publikuota: 2015-08-26 16:34 Atnaujinta: 2015-08-27 15:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika