SKAMBANTYS VALDOVŲ RŪMAI. KULTŪROS NAKTIS

Renginio data: 2015m.Birželio0619 d.17:00 - 00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2015-06-19
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

Šiais metais Valdovų rūmai prisipildys užburiančių klasikinės muzikos, džiazo garsų ir spinduliuos ypatingą šiuolaikinio šokio energiją. Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pripažinti atlikėjai šiai birželio nakčiai parskrenda namo, kad sukurtų ypatingą šventę sau ir Jums. Specialiai Kultūros nakčiai rengtą programą susibursiantys talentingiausi menininkai netikėčiausiai pristatys Valdovų rūmuose.

PROGRAMA

Laikas: 18.00–23.00 val.
Vieta: Valdovų rūmų muziejaus ekspozicija


Istoriniai naktinėjimai – nuolatinių ekspozicijų lankymas ir klaidžiojimas po muziejų su „Atradimų žemėlapiu“ tik Kultūros naktį Valdovų rūmų muziejuje! Muziejaus lankymas nemokamas. Paskutiniai lankytojai įleidžiami 22 val.

REGISTRUOTIS NEREIKIA

M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ koncertas
Laikas:
17.00 val.
Vieta: Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

REGISTRACIJA BAIGTA. VIETŲ NEBĖRA.

Ar žinojote, kad A. Šionbergas mirtinai bijojo skaičiaus 13, o genialųjį austrą  F. Šubertą draugai dėl mažo ūgio visą gyvenimą vadino „Mažuoju grybu“? Kodėl tiek J. S. Bachas, tiek G. F. Hendelis apako po apsilankymo pas vieną ir tą patį akių chirurgą ir kokį talismaną su savimi visuomet turėjo E. Grygas?

Jauni, entuziastingi, mūsų  ir užsienio scenose pripažinti Lietuvos muzikos ateities talentai, globojami M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“, kviečia į muzikinę kelionę. Įdomūs ir mažai kam žinomi istoriniai ir asmeniniai kompozitorių gyvenimo faktai padės juos pažinti iš naujo, suprasti, kaip gyveno genijai ir kas nulėmė jų pasaulėžiūrą. Fortepijonas, smuikas, klarnetas, akordeonas, fleita, valtorna, obojus, fagotas – visi šie instrumentai laiko mašina Jus nukels į barokinių puošmenų kupiną Vokietiją, pakviesime išgerti popietinės arbatos Vienoje (Austrija) kartu su V. A. Mocartu, moterys žavėsis patraukliuoju širdžių grobiku F. Listu, o vyrai ranką bučiuos lyriškajai K. Šuman, dalyvausime po ekscentriškojo I. Stravinskio baleto premjeros Paryžiuje vykusiose riaušėse ir galiausiai visi kartu susitiksime Vilniuje, minėdami Maestro M. Rostropovičiaus viešnagės Lietuvoje dešimtmetį. 

Nedvejok! Griebk draugui už rankos ir atvyk pasiklausyti klasikinės muzikos kitaip!

Dalyviai: Neringa Valuntonytė (fortepijonas), Paulius Gefenas (fleita), Vytautas Giedraitis (klarnetas), Simona Zajančauskaitė (fortepijonas), Stasys Makštutis (klarnetas), Artūras Šukys (klarnetas), Algirdas Šochas (smuikas), Viktor Palej (obojus), Justina Raižytė (filologė), Eglė Bartkevičiūtė (akordeonas), Tadas Umbrasas (gitara), Artūras Kažimėkas (klarnetas).

Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro koncertas
Vieta:
 Valdovų rūmų Didysis kiemas
Laikas:
 18.00 val.

Dalyviai: Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, vyr. dirigentas Jonas Janulevičius, solistai Dalia Kuznecovaitė (smuikas) ir Liutauras Janušaitis (saksofonas)

Skambės: G. Tartini – Sonata g-moll „Velnio trelės“, Heather Figi – „Moon BIG“

Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiauja su visų meno sričių menininkais.

REGISTRUOTIS NEREIKIA

Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinio ansamblio JAZZ ISLAND koncertas
Vieta: Valdovų rūmų Didysis kiemas
Laikas: 20.00 val.

Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai – grupė „Jazz Island“ – Lietuvos pasididžiavimas, tituluoti atlikėjai, pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą, surengę daugybę koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Visai neseniai kolektyvas dainavo prestižinėse didžiausių Kinijos miestų scenose. Šį vakarą „Jazz Island“ dainuoja Jums.

Grupė įkurta 1991 m., dabartinės sudėties ansamblis yra jau šeštoji dainininkų karta. „Jazz Island“ dainuoja tik a cappella – be jokio instrumentinio pritarimo. Taip dainas atliekančių jaunimo grupių pasaulyje nėra daug. Tai labai populiarus ir kartu sudėtingas, ypatingų gebėjimų ir daug darbo reikalaujantis žanras.

Kolektyvas yra pelnęs geriausio Lietuvos vokalinio ansamblio titulą, laimėjęs „Aukso paukštės“, Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ apdovanojimus. 2012 m. grupė dalyvavo vokalinių ansamblių konkurse „Iš sidabro šulinių“ ir buvo pripažinta absoliučiai geriausiu konkurso kolektyvu, iškovojusiu „Grand Prix“ visose trijose konkursinėse programose – atliekant folklorinę, džiazo ir populiariąją bei klasikinę muziką. 2014 m. vasarą Rygoje vykusioje Pasaulio chorų olimpiadoje „Jazz Island“ džiazo kategorijoje iškovojo aukso medalį. Šiemet Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ansamblį išrinko „Jaunuoju metų atlikėju“.

Grupės repertuaras labai platus: džiazo standartai, lietuvių liaudies dainos, sutartinės, aranžuotos A. Noviko, ir populiariosios bei klasikinės muzikos kūriniai. „Jazz Island“ parengė bendrą programą ir koncertuoja su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu – Čiurlionio styginių kvartetu. Kiekvienas grupės „Jazz Island“ pasirodymas žavi puikiu vokalu, žaismingu, nuotaikingu atlikimu, netikėtomis interpretacijomis. Drauge su savo auklėtiniais scenoje visada koncertuoja ir A. Novikas.

Skambės: klasikos kūriniai, aranžuotos lietuvių liaudies dainos, džiazo ir populiariosios muzikos kompozicijos.

REGISTRUOTIS NEREIKIA

Kvinteto pasirodymas su vaizdo instaliacijomis
Vieta: 
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Laikas: 22.00 val.

Specialiai šiam koncertui susibūrę atlikėjai (Dainius Peseckas, Žydrė Ovsiukaitė (smuikai), Ugnė Petrauskaitė (altas), Gunda Baranauskaitė (violončelė), Danielis Rubinas (kontrabosas)) , kuriuos vienija meilė muzikai ir nuolaitinės naujų jos išraiškų formų paieškos, kviečia jus į audio-vizualinę kelionę, prasidedančią barokinėje Vakarų Europoje, atvedančią iki mūsų dienų Lietuvos, iki šio vakaro „Skambančių Valdovų rūmų".

Kvinteto koncerte 22.00 val. skambės didinga G.F.Hendelio, nuotaikinga A. Malcio ir romantiškoji A. Dvoržako muzika apipinta Danieliaus Buckaus „Svajingų kosminių abstrakcijų" video.

REGISTRUOTIS NEREIKIA

Instrumentinės grupės SUBTILU-Z koncertas
Vieta: Valdovų rūmų Didysis kiemas
Laikas: 23.00 val.

Grupės nariai: du akordeonistai Povilas Velikis ir Dmitrijus Mihailovas, perkusininkas Vytautas Švažas ir lietuvių nacionaliniu pučiamuoju instrumentu – tenorine birbyne gros Laurynas Vaitkus.

Skambės: grupės 10-mečiui paminėti skirta šventinė programa su staigmenomis.

REGISTRUOTIS NEREIKIA

Programa NAKTINIAI JAZZ'ISTAI
Vieta: Valdovų rūmų Didysis kiemas
Laikas: 24.00 val.

N-Atomic Trio feat. Balfosum, kvartetas paruošęs specialią programą kultūros nakčiai.
Programoje girdėsite originalias bei džiazo išraiškoje improvizuotas trio ir atlikėjos kompozicijas.

Gitara – Dominykas Norkūnas
Bosinė gitara – Dovydas Mindaugas Buidovas
Mušamieji – Kristupas Kmitas
Vokalas – Balfosum

REGISTRUOTIS NEREIKIA

Tarp pasirodymų Valdovų rūmų muziejaus Didžiajame kieme galėsite stebėti Vilniaus kolegijos šokio pedagogikos studentų atliekamus šokius ( vad. Audronė Damarackienė).

Visi renginiai ir muziejaus lankymas nuo 18.00 val. nemokami!

Lauksime Jūsų! 

Publikuota: 2015-06-04 10:26 Atnaujinta: 2015-06-18 12:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika