Istoriko dr. Vydo Dolinsko vieša paskaita „Vytauto Didžiojo politinių aspiracijų atspindžiai architektūroje ir šio valdovo atminimo tradicija Vilniaus katedroje“

Renginio data: 2015m.Gegužės0530 d.16:00 - 17:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2015-05-30
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Architektūra nuo seniausių laikų buvo ir tebėra akivaizdžiausia bei vizualiai paveikiausia meno forma, įkūnijanti istorines epochas ir atspindinti tų laikų kūrybines galias. Architektūros objektų užsakovams, pirmiausia valdovams, svarbiausi statiniai visada buvo savo statuso ir siekių materialus bei monumentalus įkūnijimas. Kaip Vytautas Didysis architektūroje perteikė savo pozicijas ir užkodavo savo aspiracijas? Kaip šio valdovo politinės vizijos atsispindi išlikusiuose ir neišlikusiuose pastatuose? Kaip Vytautas buvo prisimenamas ir kaip buvo įamžintas Vilniaus katedroje – pagrindinėje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės šventovėje, kurioje šis valdovas turėjo būti vainikuotas Lietuvos karaliumi ir kurioje atgulė amžinojo poilsio? Šie ir kiti aspektai bus trumpai apžvelgiami paskaitoje.

RENGINYS NEMOKAMAS.
Vietų skaičius ribotas.
Daugiau informacijos el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5) 262 0067.

Publikuota: 2015-04-15 18:15 Atnaujinta: 2015-05-15 12:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika