Vieša paskaita „G. F. Hendelio oratorija „Prisikėlimas“ ir Romos muzikos mecenatų varžytuvės“

Renginio data: 2014m.Kovo0314 d.17:30 - 18:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2014-03-14
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Apie 1700 m. margas Romos kultūros renginių kalendorius atspindėjo daugybę muzikos mecenatų sumanymų. Inicijuodami kūrinių sukūrimą didikai demonstravo tam tikrą muzikinį skonį, taip pat savo ekonominį pajėgumą bei politinį svorį visuomenėje.

Paskaitoje bus kalbama apie tai, kaip 1708 m. Georgas Frydrichas Hendelis (Georg Friedrich Händel (1685–1759) sukūrė Velykų oratoriją „Prisikėlimas“ (La Resurrezione), kurią užsakė markizas Frančeskas Marija Ruspolis (Francesco Maria Ruspoli). Vieno didžiausių iki tol kompozitoriaus parašytų opusų atlikimas anuomet beveik prilygo operai; kūrinio premjerai specialiai buvo įrengta Bonelio (Palazzo Bonelli) rūmų salė ir scena, išspausdinta 1 500 libreto (jo autorius – Karlas Sigismondas Kapečė (Carlo Sigismondo Capece) egzempliorių, orkestrui vadovavo maestro di violino Arkangelas Korelis (Arcangelo Corelli). Balandžio 8 d., Velykų sekmadienį, nuskambėjęs monumentalus kūrinys apie Jėzaus Kristaus prisikėlimą sulaukė popiežiaus Klemenso XI nemalonės. Todėl jau Velykų pirmadienį oratorija buvo atlikta atsižvelgiant į popiežiaus Klemenso XI pastabą.

Apie šias ir kitas oratorijos sukūrimo ir atlikimo peripetijas, taip pat kūrinio muzikinius ypatumus pasakos muzikologė dr. Aleksandra Pister.

Registracija baigta

Renginio organizatorius – VšĮ Baroko operos teatras
Renginio partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Publikuota: 2014-01-14 10:00 Atnaujinta: 2015-04-23 14:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika