Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai

Renginio data: 2014m.Kovo0309 d.17:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2014-03-09
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Dirigentas
PETRAS BINGELIS

Dalyvauja aktorius DAINIUS SVOBONAS

Grožinės lietuvių literatūros pradininku laikomas K. Donelaitis buvo neeilinė, universalių gebėjimų turinti asmenybė, tarsi iš Renesanso epochos nužengęs kūrėjas. Be išskirtinio literatūrinio talento, jis atsiskleidė kaip kompozitorius, kūręs bažnytinę muziką, nagingas meistras, sukonstravęs fortepijoną, barometrą, laikrodį, kaip žemės žmogus, mokėjęs žemę dirbti ir mylėti.

Literatūrologai iki šiol diskutuoja, ar vaizdingi K. Donelaičio pamokslai turėjo įtakos poemos „Metai“ gimimui, ar Tolminkiemio parapijos tikintiesiems iš sakyklos skambėdavo kuriamo šedevro ištraukos. Kompozitorius Vidmantas Bartulis į šį disputą nusprendė pažvelgti savitu aspektu, poemos „Metai“ tekstus surinkdamas į vientisą siužetą – pasakojimą, kurį lydės keturių K. Donelaičio pamokslų lietuvninkams skambesys.

Koncertinės programos „Taip, Donelaiti!“ metu pamokslininko ir pasakotojo vaidmenį atliks aktorius Dainius Svobonas, organiškai į siužetą įkomponuotas Vlado Švedo, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko dainas ir liuteronų giesmes atliks Kauno valstybinis choras, diriguojamas meno vadovo Petro Bingelio. Programą vainikuos ketvirtasis pamokslas, idėjos autoriaus V. Bartulio žaismingai perteiktas „tautinio“ repo stiliumi.

Bilietai - 10, 20, 30 Lt

Bilietai platinami Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kasose, bilietų platinimo tinklo TIKETA kasose ir internetu http://tiketa.lt/taip_donelaiti_keturi_pamokslai_48324 (taikomi aptarnavimo mokesčiai)

Koncertą rengia Kauno valstybinė filharmonija

Publikuota: 2014-02-28 10:57 Atnaujinta: 2014-03-06 16:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika