Paskaitų ciklas „Puikybė ir pokštai Europos valdovų dvaruose“

Renginio data: 2014 m.Vasario0226 d.18:00 - 2014 m.Vasario0227 d.18:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2014-02-27
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai veja žiemą ir nuotaikingai pasitinka vieną linksmiausių pavasario švenčių – Užgavėnes: tiems, kam nesvetimas humoro jausmas, tiesiog būtina apsilankyti dviejose ciklo „Puikybė ir pokštai Europos valdovų dvaruose“ paskaitose. Jas skaitys ilgametis Feraros universiteto (Italija) profesorius Džovanis Ričis (Giovanni Ricci).

2014 m. vasario 26 d., trečiadienis, 18 val.
Pirmoji paskaita „Švenčių menas Renesanso laikais“

Didžioji renesansinė menė 

Lektorius pasakos apie pačias įsimintiniausias to meto šventes, kurios turėjo skelbti apie valdovo dvaro prabangą ir didybę, įamžinti puikybę, tačiau... virto tragikomiškais nutikimais.

Tarp gausybės tokių švenčių pavyzdžių – liūdnai pagarsėjęs 1559 m. Prancūzijos karaliaus Henriko II (Henri II) dukters vestuvių proga surengtas prašmatnus riterių turnyras, kurio metu sargybos vadas ietimi pervėrė karaliui akį; taip pat Feraros kunigaikštystės likimą nulėmęs žirgo spyris kunigaikščiui Alfonsui (Alfonso); Abiejų Tautų Respublikos valdovės Cecilijos Renatos Habsburgaitės žūtis žvėrių pjautynėse Valdovų rūmų kieme Vilniuje; nesėkminga Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos (Bona Sforza) medžioklė ir kt. Paskaitos metu sužinosite ne tik daugybę tragikomiškų švenčių pavyzdžių, bet ir priežastis, kodėl gi jos baigėsi kitaip, nei buvo tikėtasi.

2014 m. vasario 27 d., ketvirtadienis, 18 val.
Antroji paskaita „Karališkos šunybės“

Didžioji renesansinė menė

Profesorius Dž. Ričis atskleis Renesanso epochos valdovų pokštų subtilybes ir parodys, kad tarp Europos monarchų dvarų egzistavo ne tik kultūriniai ir diplomatiniai ryšiai, bet ir didelė konkurencija, priešiškumas bei pseudodraugystė.

Viena ryškiausių to meto „karališkų šunybių“ – Toskanos didžiojo kunigaikščio Frančesko I (Francesco I) pokštas: Feraros kunigaikščiui Alfonsui II d’Esčiui (Alfonso II d’Este) nusiuntęs turku perrengtą asmenį ir suteikęs jam Jeruzalės karūną, jis sugebėjo sukelti sąmyšį ne tik Europoje, bet ir visoje Osmanų imperijoje, mat „karūnuotasis“ vyko už tai sultonui padėkoti. Kaipgi šis įvykis baigėsi pokštautojui ir kokių turėjo pasekmių istorijoje – sužinosite šioje paskaitoje, jeigu tik į ją atvyksite.

Paskaitos bus skaitomos italų kalba ir sinchroniškai verčiamos į lietuvių kalbą.

Paskaitos nemokamos, o klausytojų skaičius neribojamas, tačiau sinchroninio vertimo galės klausytis iki 300 klausytojų, tad atvykite anksčiau.

Lauksime Jūsų!

Publikuota: 2014-02-17 17:29 Atnaujinta: 2014-02-26 14:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika