Europos jaunimo ansamblių kamerinės muzikos koncertas

Renginio data: 2012m.Birželio0618 d.18:00 - 00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renesansinė audiencijų menė
Aktualu iki 2012-06-18
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Kamerinės muzikos koncertas

Dalyvauja: styginių kvartetai 
„Young LT“ (Lietuva), 
„Caecilius“ (Jungtinė Karalystė),
„Zaïde“ (Austrija)

Registracija baigta.

Programoje – klasikų, romantikų ir XX a. kompozitorių kūriniai.
Tai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vienos muzikos ir teatro universiteto bendradarbiavimo programos renginys.

2012 m. birželio 13–24 d. Europos kamerinės muzikos akademija Vilniuje organizuoja „Erasmus“ intensyvios programos kursus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos partneriams – Europos aukštųjų muzikos mokyklų kameriniams ansambliams. Forume dalyvauja 56 jauni muzikai ir profesoriai iš septynių šalių.

Toks renginys Vilniuje vyksta pirmą kartą, jame dalyvaus 13 ansamblių iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, jos partnerių Europos aukštųjų mokyklų bei iš Europos kamerinės muzikos akademijos narių šalių. Visuomenei bus pristatyti trys perspektyviausi Europos jaunimo kamerinės muzikos ansambliai. Pirmojo iš jų koncertas vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Europos kamerinės muzikos akademija yra Europos jaunųjų talentų kalvė. Ji pagrindinį dėmesį skiria jau susiformavusiems styginių kvartetams ir fortepijoniniams trio. Siekdama skatinti kamerinės muzikos tradicijų raidą, Europos kamerinės muzikos akademija remia geriausius jaunus ir  talentingus ansamblius, organizuoja aukščiausio lygio mokymus bei rūpinasi tolesne koncertine atlikėjų karjera.

Europos kamerinės muzikos akademijos įkūrėjai ir vadovai yra Hatas Beyerle (Hatto Beyerle) ir Johanesas Meislis (Johannes Meissl).

Prof. Hatas Beyerle – vienas žymiausių kamerinės muzikos propaguotojų Europoje, garsaus kvarteto „Alban Berg“ įkūrėjas ir buvęs narys, dėsto Austrijos, Vokietijos ir Prancūzijos muzikos universitetuose.

Prof. Johanesas Meislis – pasaulinio garso styginių kvarteto „Artis“ narys, Vienos muzikos ir teatro universiteto Josepho Haydno kamerinės muzikos instituto vedėjas ir pedagogas.

Už reikšmingus edukacinius laimėjimus kamerinės muzikos srityje 2011 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijai buvo suteikta garbė tapti Europos kamerinės muzikos akademijos nare. Kiekviena iš septynių narių akademijų, veikiančių Austrijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Italijoje ir Lietuvoje, savo šalyje kasmet surengia po vieną kamerinės muzikos meistriškumo kursų sesiją. Į jas atvyksta Europos kamerinės muzikos akademijos profesorių ir auklėtinių. Be individualių kamerinės muzikos kursų, sesijų metu vyksta paskaitos, supažindinančios su priimančios šalies bei jos muzikos istorija, kamerinės muzikos situacija regione.

Publikuota: 2012-06-04 17:29 Atnaujinta: 2012-06-15 11:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika