Istoriniai naktinėjimai

Renginio data: 2012m.Birželio0616 d.18:00 - 23:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-06-16
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Naktį iš birželio 16-osios į 17 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kultūringai naktinėti kvies jau šeštasis festivalis „Tebūnie naktis!“. Valdovų rūmai šią naktį taip pat siūlo nemiegoti ir įsilieti į istorinių naktinėjimų sūkurį.

Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A)

18.00–20.00 val.
„Istorijos mūzos buveinė“

Kviečiame nemokamai aplankyti parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“, kur į jūsų klausimus mielai atsakys archeologai, restauratoriai ir istorikai, taip pat užsukti į edukacijos dirbtuves.

20.00 val.
„Tarp Rytų ir Vakarų“

Pokalbis apie kostiumo istoriją su prof. dr. Aleksandra Aleksandravičiūte

21.00–21.30 val.
Teatralizuota programa „Renesanso dvariškis 
 kasdienybė, pareigos ir pramogos“
Dalyvaus ansamblio „Banchetto musicale“ (meno vadovė Jūratė Vičienė) šokėjai ir aktorius Ramutis Rimeikis. Bus skaitomi fragmentai iš Lukašo Gurnickio (Łukasz Górnicki) „Lenkų dvariškio“ (1566) bei kitų knygų – šmaikštūs pamokymai apie tai, koks turėtų būti tobulas karaliaus dvariškis arba dvaro dama, priminimai, koks buvo Renesanso Europos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės aukštuomenės gyvenimas.
„Banchetto musicale“ atliekami madingi renesanso šokiai spalvingai iliustruos aktoriaus Ramučio Rimeikio skaitomus tekstus.

22.00–22.30 val.
Istorinių šokių pamoka lankytojams


Valdovų rūmų prieigose nuo Katedros aikštės pusės

00.15–01.00 val.
SoulCatcher baroko elektrometamorfozės 

Netikėtas ekspresyvių muzikantų sambrūzdis „Akis“: Karolis Ramoška (balsas, sintezatoriai), Ignas Juzokas (elektrinis kontrabosas, sintezatoriai), Adas Gecevičius (elektriniai ir akustiniai mušamieji), Paulius Vaškas (elektrinė gitara).
Senoji muzika čia skambės kitaip. Renesanso, baroko muzikos detalės, skambesio elementai, estetika kloja pamatą naujai interpretacijai, naujai formuojamam požiūriui ir supratimui. Tai įgyvendinama pasitelkiant modernius instrumentus. 

Renginiai nemokami

Publikuota: 2012-06-06 16:17 Atnaujinta: 2012-06-13 13:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika