Istorinių šokių programa

Renginio data: 2012m.Balandžio0414 d.16:00 - 00:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-04-14
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Istorinių šokių programa
 „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų kasdienybė, pareigos ir pramogos“

Pirmųjų Sapiegų kartų atstovai politinę karjerą pradėjo nuo raštininko pareigybės, ilgainiui juos atvedusios iki valdovo sekretorių, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pakanclerių, kanclerių, iždininkų, etmonų, Vilniaus vaivadų ir kitų valstybininkų rango. Reikėjo išskirtinių gebėjimų, talento ir puikaus išsilavinimo, norint pasiekti tokią stulbinamą karjerą. Sapiegų giminės atstovų darbas raštinėje padėjo jiems asmeniškai susipažinti ne tik su didžiuoju kunigaikščiu, valdovo dvaro gyvenimu, bet ir su įtakingais šios aplinkos žmonėmis. Šią patirtį ir socialinius ryšius Sapiegos panaudodavo savo poreikiams tenkinti.

Istorinių šokių programa padės atskleisti, kaip Valdovų rezidencijos didikai ir dvaro damos parodydavo savo gebėjimus ne tik tarnaudami bei bendraudami, bet ir pramogaudami. Renginio metu skambant Sapiegoms tarnavusių italų kompozitorių Frančesko Mafono (Francesco Maffon) ir Džovanio Batistos Kočiolos (Giovanni Battista Cocciola) muzikos kūriniams „dvariškiai“ suksis visoje Europoje madingų šokių figūromis. Bus cituojamos ištraukos iš Luko Gurnickio „Lenkų dvariškio“ (1566), Kazimiero Jono Vaišnoravičiaus „Kelionės po Europą su jaunuoju kunigaikščiu Ostrogiškiu“ (1667–1669 m. dienoraštis), iškiliausio Sapiegų giminės atstovo Leono Sapiegos (1557–1633) prakalbos, skirtos „Visiems luomams visoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“, bei vieno pirmųjų Lietuvos poetų Andriaus Rimšos (apie 1550–po 1595) eiliuotos „Epigramos didžiai šlovingam… Pono Leono Sapiegos… herbui“.

Renginyje dalyvaus:

aktorius Ramutis Rimeikis
Dagnija Tuča (išilginės fleitos, Latvija)
Sergej Siomin (liutnia, Latvija)
senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“
(vadovės Jūratė Vičienė ir Virginija Jašinskienė)

Įėjimas į koncertą su parodos lankytojo arba edukacijos užsiėmimo bilietu.

Publikuota: 2012-02-13 15:49 Atnaujinta: 2012-04-06 15:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika