Knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymo vakaras

Renginio data: 2012m.Sausio0126 d.17:00 - 19:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2012-01-26
Renginio tipas:
Knygos pristatymas
Renginio tipo nr.:
11

Naujausiame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus leidinyje knygos autorius dr. Povilas Blaževičius pristato žaislus ir žaidimus, kurie buvo populiarūs Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Tai pirmas mėginimas pažinti istorikų užmirštą ir archeologų atrastą Lietuvos žaislų ir žaidimų paveldą, kuris atspindi kasdienį gyvenimą ir kartu padeda atskleisti žmonijos kultūros bruožus.

Žaislai ir žaidimai – tas universalus ryšys, kuris lengvai įveikdamas tautinius, kalbinius, politinius arba religinius barjerus žaibiškai plinta pasaulyje. Pramogų paveldo evoliucija ir plėtra leidžia atsekti politinius bei prekybinius ryšius, besikeičiančią geopolitinę ir ekonominę padėtį.

Šios knygos pagrindu tapo Lietuvos ir šalių kaimynių archeologinė medžiaga, čia itin svarbūs Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijos tyrimų duomenys. Autorius, tyrinėdamas XIII–XVII a. Lietuvos žaidimus, ieško atsakymų į esminius klausimus, susijusius su jų chronologija, geografiniu ir socialiniu paplitimu, kilme bei raida.

Leidinys skirtas ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai Lietuvos žaislų ir kasdienybės istorija.

Maloniai kviečiame į knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymo vakarą, kuriame sužinosite, kuo ir kaip buvo žaidžiama XIII–XVII a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Vakaro metu knygą „Seniausieji Lietuvos žaislai“ bus galima įsigyti su 50 proc. nuolaida, t.y. už 25 litus.

Dalyvauja:

dr. Povilas Blaževičius
prof. habil. dr. Albinas Kuncevičius
dr. Gintautas Zabiela
prof. dr. Libertas Klimka
Muzikuoja: Ieva Baublytė ir Balio Dvariono muzikos mokyklos mokiniai

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Publikuota: 2012-01-11 17:36 Atnaujinta: 2012-01-25 09:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika