Aristotelis iš Akropolio: Antikos mąstytojo skulptūros paroda

Renginio data: 2018 m.Lapkričio1116 d. - 2019 m.Vasario0217 d.00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-02-17

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, bendradarbiaudamas su Akropolio muziejumi (Graikija) ir Graikijos Respublikos ambasada rengia tarptautinę parodą „Aristotelis iš Akropolio: Antikos mąstytojo skulptūros paroda“.

Marmurinis didžiojo filosofo Aristotelio biustas rastas 2005 m. atliekant archeologinius kasinėjimus, toje vietoje, kur vėliau įkurtas Akropolio muziejus. Jis aptiktas prie pagrindinio įėjimo į prabangią vėlyvosios Antikos laikotarpio vilą.

Tai geriausiai išlikęs žinomas Aristotelio atvaizdas, vienintelis išlikęs neaptrupėjęs (su nenuskelta nosimi). Jis datuojamas I a., yra hermos formos (keturkampis, į apačią siaurėjantis akmeninis postamentas su skulptūriniu portretu). Skulptūros šonai ties pečiais nukirsti vertikaliai.

Aristotelis (384–322 pr. Kr.) gimė mažame Stageiros mieste, esančiame Chalkidikės pusiasalyje (Šiaurės Graikija). Būdamas septyniolikos metų atvyko į Atėnus, ten studijavo Platono akademijoje. Po mokytojo mirties jis paliko miestą ir po kurio laiko Makedonijoje įsikūrusiuose karališkuosiuose Pilypo II rūmuose ėmė mokyti jaunąjį Aleksandrą Didįjį. 335 m. pr. Kr. Aristotelis grįžo į Atėnus ir viename iš miesto viešųjų gimnazijų (aikštė arba pastatas su didžiuliu kiemu, salėmis ir maudyklėmis, kur lavinosi gimnazijos mokiniai) įkūrė savo filosofijos mokyklą – Likėjų (arba peripatetinę mokyklą).

Aristotelio darbai sulaukė neblėstančios pasaulinės šlovės. Didžiojo intelektualo pasiekimai filosofijos ir mokslo srityje tapo Vakarų pasaulio mokslo pamatu.

Parodos organizatoriai
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Akropolio muziejus (Graikija)
Graikijos Respublikos ambasada

Parodos koordinatoriai
Stamatia ELEFTHERATOU
Dovilė ČYPAITĖ

Parodos mokslinės ir kultūrinės programos koordinatoriai
Dr. Jolanta KARPAVIČIENĖ
Eglė MIKUČIONYTĖ

Parodos informacijos koordinatoriai
Ramunė VAIČIULYTĖ
Mindaugas PUIDOKAS

Parodos įrengimo koordinatoriai
Eduardas KAUKLYS
Kęstutis KARLA

Publikuota: 2018-11-16 Atnaujinta: 2018-10-25 09:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika