Tarptautinė konferencija apie garsiausią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminę

Fiksavimo data:
2015-11-12

Kaip iškilo kunigaikščiai Radvilos? Kokie buvo žymiausi šios giminės atstovai? Kuo Lietuvai svarbus Mikalojus Radvila Juodasis? Kuo kunigaikščiai Radvilos labiausiai nusipelnė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei, Abiejų Tautų Respublikai? Kokias politines idėjas plėtojo? Kaip atstovavo ir gynė Lietuvos valstybingumo tradiciją? Kaip pasižymėjo karyboje? Koks buvo Radvilų požiūris į tikėjimą? Kokie šios didikų giminės nuopelnai kultūrai ir menui? Ką Radvilos fundavo ir mecenavo? Kokias kolekcijas kaupė? Kokį paveldą paliko ir kur jis pasklidęs? Kaip Radvilos buvo vaizduojami? Kaip pasireiškė šios giminės solidarumas? Kokį vaidmenį Radvilos apskritai atliko mūsų valstybėje? Kodėl sakoma, kad senosios Lietuvos valstybės istorija – tai Radvilų giminės istorija? Kaip Radvilos jungia buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos Abiejų Tautų Respublikos tautas? Kaip ši giminė funkcionuoja istorinėje atmintyje?

Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų skamba 2015 m. lapkričio 12 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasidėjusioje trijų dienų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“.

Publikuota: 2015-11-13 12:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika