Valdovų rūmų pietų fasado Saulės laikrodžio bokštelį papuošė smailė

Fiksavimo data:
2015-10-29
Fotografas:
Vytautas Abramauskas

Į Vilniaus Katedros aikštę ir Pilies gatvę žvelgiančio Valdovų rūmų pietų korpuso Saulės laikrodžio bokštelis pasipuošė paauksuoto vario smaile. Tai paskutinis minėto architektūrinio elemento puošybos akcentas. Įspūdingą dekoro detalę pagal UAB Projektavimo ir restauravimo instituto projektą sukūrė skulptorius Vytautas Navickas, o per Valdovų rūmų paramos komitetą JAV finansavo mecenatai Milda Skučas-Napjus ir Erikas Aras Napjus.

Šio išraiškingo architektūrinio elemento projektą parengė du UAB Projektavimo ir restauravimo instituto architektai – Ričardas Bitovtas ir Dovilė Grundaitė. Vėlyvojo renesanso ir ankstyvojo baroko stiliaus Saulės laikrodžio bokštelio šalmo smailė sukurta remiantis autentiška ikonografija. Paauksuotas vertikalus bokštelio akcentas užbaigia šio rūmų pietų korpuso architektūrinio elemento eksterjero dekorą, taip pat papildo rūmų kiemo didžiojo laiptinės bokšto šalmo smailės su vėtrunge ansamblį, primenantį šimtametę Lietuvos valstybės istoriją ir jos valstybinį statusą, valstybingumo raidą, pabrėžia Vilniaus, kaip galingos istorinės valstybės sostinės, faktą.

Publikuota: 2015-11-05 10:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika