Jerzy Giedroyco palikimas – ar vis dar turime Vidurio ir Rytų Europos viziją?

Jerzy Giedroyco palikimas – ar vis dar turime Vidurio ir Rytų Europos viziją?

Maloniai kviečiame į septynioliktą ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“ diskusiją „Jerzy Giedroyco palikimas – ar vis dar turime Vidurio ir Rytų Europos viziją?“, kuri vyks 2025 m. rugsėjo 9 d. 18.00 val. Valdovų rūmų muziejuje (Katedros a. 4, Vilnius).
 
Diskusijos dalyviai
  • Anna Bernhardt (Literatūros instituto „Kultura“ asociacija, Prancūzija), dalyvaus nuotoliu
  • Basil Kerski (Europos solidarumo centras Gdanske, Lenkija)
  • Prof. dr. Jan Malicki (Varšuvos universiteto Rytų Europos centras, Lenkija)
  • Prof. dr. Alfredas Bumblauskas (Vilniaus universitetas, Lietuva)
  • Prof. dr. Alvydas Nikžentaitis (Lietuvos istorijos institutas, Lietuva)
Diskusiją moderuos
  • Dr. Andžej Pukšto (Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuva)
  • Dr. Barbara Stankiewicz (Mykolo Romerio universitetas, Lietuva)
Renginys vyks lenkų ir lietuvių kalbomis su sinchroniniu vertimu. Įėjimas nemokamas. Apie savo dalyvavimą prašom pranešti iki 2025 m. rugsėjo 5 d.: http://registracija.valdovurumai.lt/koliokviumai.
 
Jerzy Giedroycas – vienas įtakingiausių XX a. Rytų ir Vidurio Europos mąstytojų, Paryžiuje leidžiamo kultūros ir politikos mėnraščio „Kultura“ leidėjas, kurio idėjos apie laisvą, demokratišką ir bendradarbiaujančią mūsų regiono ateitį padėjo formuoti nepriklausomą Lietuvą, Lenkiją ir kaimynines valstybes.
 
Diskusijoje bus keliami klausimai:
  • Ar šiandien, karo Ukrainoje ir geopolitinės įtampos fone, dar turime bendrą Vidurio ir Rytų Europos viziją?
  • Kaip Giedroyco politinė ir kultūrinė filosofija dera su dabartine Lietuvos užsienio politika?
  • Kokios praeities pamokos gali padėti mums stiprinti regiono solidarumą ir saugumą?
  • Ką reiškia būti „Giedroyco idėjų paveldėtojais“ XXI amžiuje?
„Varšuvos–Vilniaus kolokviumų“ ciklo diskusija – tai ne tik proga išgirsti tarptautinių ekspertų įžvalgas, bet ir patiems įsitraukti į svarbų pokalbį apie mūsų regiono ateitį.
 
Iki 2026 m. vasaros planuojama surengti penkis ciklo renginius. Pedagogams, dalyvavusiems visuose ciklo renginiuose, bus išduotos kvalifikacijos kėlimo pažymos.
 
Organizatoriai: Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
 
Projekto partneriai: Europos solidarumo centras Gdanske, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos istorijos institutas, Literatūros instituto „Kultura“ asociacija Paryžiuje, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas.
 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Į Vilnių pirmą kartą atkeliavo viena didžiausių Vavelio brangenybių – legendinė osmanų didžiojo vizirio palapinė

Į Vilnių pirmą kartą atkeliavo viena didžiausių Vavelio brangenybių – legendinė osmanų didžiojo vizirio palapinė

20260702

Nuo liepos 3 dienos Valdovų rūmų muziejuje lankytojai galės išvysti legendinę Osmanų imperijos palapinę, kuri galimai priklausė didžiajam viziriui Karui Mustafai, – tai pagrindinis tarptautinės parodos „Nuo priešo iki sąjungininko. Lietuva ir Lenkija bei Osmanų imperija XIV–XIX a.“ eksponatas. Bene vienintelė Europoje visiškai išlikusi XVII amžiaus ovali dvistiebė turkiška palapinė – vienas rečiausių Osmanų imperijos tekstilės paveldo kūrinių pasaulyje.

Plačiau

Publikuota: 2025-08-25 15:09 Atnaujinta: 2025-08-25 15:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika