Valdovų rūmų muziejus – Vilniaus knygų mugėje. Nepraleiskite!

Kviečiame susitikti Vilniaus knygų mugėje vasario 27 – kovo 2 dienomis!
 
Vasario 27 d., ketvirtadienį, 16.00 val. konferencijų salėje 1.3 vyks parodų katalogų „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“ ir „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ pristatymas
 
Pristatant Vilniaus pilių ikonografijai skirtą leidinį, bus akcentuojamas katalogo unikalumas, nes jame pirmą kartą istorijoje publikuojami visi iki šiol žinomi ankstyvieji Vilniaus pilių vaizdai, taip pat apžvelgiami ankstyvąją Vilniaus ikonografiją analizuojantys moksliniai straipsniai. Pristatant tarptautinės graviūrų parodos „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ katalogą, daugiausia dėmesio bus skiriama jame publikuojamiems ryškiausiems XVI–XVIII a. dailininkų-graverių darbams, jų kūrybai.
 
Dalyvauja akad. dr. (hp) Rūta Janonienė, dr. Vydas Dolinskas, Gabija Tubelevičiūtė. Renginį veda dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.
 
Vasario 28 d., penktadienį, 12.00 val. konferencijų salėje 1.3 vyks knygos „Tarp Baltijos ir Juodosios jūrų: karybos istorija ir tyrimai“ pristatymas
 
Per pristatymą knygos sudarytojai – žinomi karybos istorijos specialistai doc. dr. Manvydas Vitkūnas (Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija) ir dr. Paulius Bugys (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai) – kartu su pašnekovais prof. dr. Valdu Rakučiu (Klaipėdos universitetas) ir Donatu Mazurkevičiumi (Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadovybės Karybos institutas) diskutuos aktualiais karybos istorijos tarp Baltijos ir Juodosios jūrų tyrimų būklės klausimais.
 
Kovo 1 d., šeštadienį, nuo 10.00 val. ir kovo 2 d., sekmadienį, nuo 10.00 val. „Litexpo“ 4-oje – Jaunųjų skaitytojų salėje, Bibliotekų erdvėje, vyks edukacinis užsiėmimas „Kukutis svečiuose pas valdovą“
 
Gal Kukutis norės pasižvalgyti po Vilnių iki Vilniaus ir pabandyti pasistatyti namelį maisto atsargoms sandėliuoti? O gal pageidaus sužaisti šachmatų partiją su Vytautu Didžiuoju ar dalyvauti Žygimanto Augusto karūnacijos ceremonijoje? Kviečiame atvykti ir susitikti.
 
Valdovų rūmų muziejaus edukatorių komanda pristatys tris edukacines knygeles ir palydės į nuotykių kupiną kelionę nuo XIV iki XVII amžiaus.
 
Edukacinė programa:
 
Šeštadienio planą rasite čia.  
 
Sekmadienio planą rasite čia.   
 
Smagių patirčių ir prasmingai praleisto laiko!
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2025-02-27 14:40 Atnaujinta: 2025-02-28 11:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika