Publikuota 20241018
Pavasarį prasidėjusi kelionė po Renesanso epochą Lietuvoje jau baigėsi. Per tą laiką Valdovų rūmų muziejuje įvyko: 17 renginių, 9 ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai, Renesansui pažinti skirta Muziejų naktis. Daugiau nei 30 muziejaus mokslininkų, edukacijos specialistų ir istorikų važiavo per Lietuvą bei dalijosi savo žiniomis ir atradimais.
2024-ųjų Lietuvos muziejų kelias, skirtas pažinti Renesanso epochos ženklus, baigėsi. Oficialus uždarymo renginys spalio 17 d. vyko Kauno r., Raudondvario rūmuose. Čia susirinko Lietuvos muziejininkai, kurių erdvėse šią vasarą surengta per pusšimtį renginių: parodų, edukacinių užsiėmimų, koncertų, paskaitų, kultūros vakarų, skaitymų, ekskursijų, išvykų bei ekspedicijų. Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams Lietuvos muziejų kelio programos uždarymo renginyje atstovavo rinkodaros vadovas Mindaugas Egidijus Puidokas, komunikacijos vadovė Monika Petrulienė, užsienio ryšių vadovė Daiva Mitrulevičiūtė, vyriausiasis kultūrinių renginių koordinatorius Vytautas Gailevičius.
„Vertingiausias Renesanso objektas Lietuvoje yra Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kuriuose vyko ir programos atidarymas. Valdovų rūmų muziejininkų indėlis į šių metų Lietuvos muziejų kelią buvo išskirtinai didelis. Jie vyko į regionus, skaitė paskaitas apie Renesanso epochą, vedė edukacinius užsiėmimus – esame jiems dėkingi, girdėjome daug gražių atsiliepimų“, – džiaugėsi Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Marius Pečiulis.
Valdovų rūmų muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas, ir pats važiavęs skaityti vienos iš paskutinių ciklo paskaitų į Biržų krašto muziejų „Sėla“, teigia, kad ypatingas dėmesys Renesansui šiemet skirtas ir Valdovų rūmuose: „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo metus – Renesanso epochą – mūsų lankytojai galėjo pažinti net keliose dešimtyse paskaitų, koncertų, kitų renginių, kvietėme į specialiai parengtas ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus. Renesansui skirtą Muziejų naktį Valdovų rūmų kieme net kvietėme šokti „Silent disco“, o ausinėse skambėjo Renesanso muzika! Daugiau nei 30 muziejaus mokslininkų, edukacijos specialistų ir istorikų dalijosi savo žiniomis ir atradimais įvairiuose Lietuvos muziejuose, kitose istorinėse vietose. Džiugu, kai sulauki gražių atsiliepimų, – atėjo laikas, kada galime drąsiai dalytis sukaupta patirtimi. Tai skatina galvoti ir apie kitus Muziejų kelio metus, kurie bus skirti Baroko epochai.“
Lietuvos muziejų kelias vyksta nuo 2012 m. ir jau spėjo tapti žmonių pamėgta tradicija. Projektas sujungia Lietuvos muziejus, skirtingus regionus į bendrą kultūros ir istorijos pažinimo kelią. Tai leidžia atskleisti muziejų įvairovę, o kartu padeda jiems atrasti savo lankytoją. Lietuvos muziejų kelias vyksta šiltuoju metų laiku, kai šeimos, draugai keliauja po Lietuvą, todėl turistams tai yra galimybė praturtinti patirtį kokybiškais kultūriniais renginiais.
Valdovų rūmų muziejus dėkoja visiems, kas dalyvavo Renesansui skirtuose renginiuose! Pradedame ruoštis puošniesiems 2025 m. ir naujai Muziejų kelio programai, kuri kitąmet bus skirta Baroko epochai!
Nuotraukose – Muziejų kelio programos uždarymas Kauno r., Raudondvaryje, taip pat akimirkos iš Valdovų rūmų muziejuje vykusių Renesanso epochai skirtų renginių.
Nuotraukų autoriai: Vytautas Abramauskas, Marija Frolova, Deimantė Šuliauskaitė.