Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė jau kelerius metus pedagogams rengia seminarus, paskaitas, pristato edukacinių užsiėmimų naujoves, taip plėsdama pedagogų akiratį, kad vėliau, sugrįžę į klases, mokytojai padėtų auklėtiniams geriau pažinti Lietuvos istoriją ar įgytas žinias kūrybingai pritaikytų ir kitose pamokose. Muziejuje dirbantys archeologai, restauratoriai, kultūros istorikai, edukatoriai kviečia mokytojus keistis patirtimi mokslinių tyrimų, švietimo srityse.
 
V. Dolinsko teigimu, „Valdovų rūmų muziejus didžiuojasi galėdamas savo veiklomis prisidėti prie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo. Siūlysime būsimiems mokytojams naujų, patrauklių edukacijos formų. Esame atviri ir siekiame įvairiomis formomis praeitį atverti ateičiai, sudaryti sąlygas aktyviai ir tikslingai pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos bei kultūros paveldą.“
 
Marijampolės kolegijos bendruomenė naujus studijų metus pradėjo apsilankymu muziejuje. Diskutuota dėl pagrindinių veiklos krypčių ir nuspręsta, kad kolegijos akademinei bendruomenei bus pristatomi muziejuje organizuojami edukaciniai užsiėmimai; ieškoma inovatyvių formų studijų procesui pagyvinti; inicijuojami, kuriami ir įgyvendinami bendri projektai; bendradarbiaujama vykdant pedagogų kompetencijų tobulinimo veiklas; dalomasi gerąja patirtimi ir muziejaus specialistų žiniomis kolegijos organizuojamuose seminaruose, konferencijose.
 
„Džiaugiamės dėl užgimusios bendrystės, atsiradusio pasitikėjimo ir noro suteikti galimybę studentams, dėstytojams bei Sūduvos regiono pedagogams susipažinti su turininga muziejaus istorija, sukauptomis istorinėmis vertybėmis, prisidėti prie akademinės bendruomenės kompetencijų ugdymo“, – teigia Marijampolės kolegijos vadovė, l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.
 
 
Nuotraukos – Vytauto Abramausko

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2024-09-16 16:11 Atnaujinta: 2024-09-16 16:24
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika