Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

 
Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.
 
Muzikinis pasivaikščiojimas operos keliais prasidės šeštadienį 11.00 val. Valdovų rūmų kieme. Dvi talentingos operos dainininkės – Emilija Finagėjevaitė ir Charlotte Kilsch – kviečia į neįprastą muzikinį pasivaikščiojimą, kuriame pristatys operos istoriją Vilniuje. Lankytojai kartu eis tomis vietomis, kuriose skirtingais amžiais buvo rodomos įvairių laikotarpių operos. Kiekviena stotelė bus kupina įdomių pasakojimų ir istorijų, susijusių su operomis, jų kūrėjais ir atlikėjais.
 
VšĮ „Naujoji opera“ komandos parengtą istorinę muzikinę programą solistės dar kartą pakartos 13.00 val.
 
Tuoj po vidurdienio, 14.00 val., šeimos su vaikais kviečiamos dalyvauti naujo edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatyme-koncerte. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio atidarymo proga jo vadovė Beatričė Baltrušaitytė inicijavo šį projektą vaikams kaip dovaną, nes visas festivalis skiriamas vaikams ir jaunimui lavinti, meistriškumo kursams ir koncertams, kuriuose skatinama pažinti, suprasti ir pamėgti senąją muziką.
 
„Garsų žemėlapis“ (autoriai – B. Baltrušaitytė ir animacijos studijos „Meinart“ kūrėjai) supažindins su rūmuose esančiais senaisiais muzikos instrumentais, o paklausyti jais atliekamos Viduramžių, Renesanso ir Baroko muzikos kūrinių pakvies senosios muzikos atlikėjai, Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai bei mokytojai.
 
Kiti lankytojai 15.00 val. bus kviečiami pasimėgauti Frančesko Sakračio (Francesco Sacrati) operos „La Finta Pazza“ įrašu iš Karališkosios Versalio koplyčios. Spektaklio režisierius Jeanas-Yvesas Rufas, atlieka Karališkosios operos orkestras (Orchestre de l'Opéra Royal), dirigentas Leonardo García Alarcónas. Opera atliekama italų kalba, su angliškais subtitrais.
 
1645 m. italų trupė, jau prieš keletą metų atlikusi operą Venecijoje, buvo pakviesta palinksminti septynmetį Liudviką XIV. Kūrinys iš karto sulaukė didelės sėkmės, iš dalies dėl įspūdingų baletų, kuriuose dalyvavo papūgos, stručiai ir meškos, bet vėliau buvo beveik pamirštas. Praėjus trims šimtmečiams, 1983 m. atradus vienintelę išlikusią partitūrą, visuomenė susidomėjo jos muzikine kalba ir panašumu į Klaudijaus Monteverdžio (Claudio Monteverdi) „Popėjos karūnavimą“.
 
Istorinės operos dieną Valdovų rūmų muziejuje vainikuos V. A. Mocarto opera „Karalius piemuo“ (Il re pastore). Į nemokamą teatralizuotą atlikimą 18.00 val. kviečia dirigentas ir muzikos vadovas Christianas Frattima, „Baltic Mozart Consort“ bei tarptautinis atlikėjų kolektyvas: Seohee Kim (sopranas), Zhi Xin Zhou (sopranas), Yo Otahara (sopranas), Arielis Hernándezas-Roque’as (tenoras), Zi Hao Ye (tenoras).
 
1775 m. pirmą kartą atliktoje dviejų veiksmų operoje pasakojama apie Elizą ir jos mylimąjį, piemenį Amintą, kurie yra įsimylėję ir tiki, kad karas tarp karaliaus Aleksandro ir Sidono tirono Stratono nepaveiks jų meilės.
 
Visi Istorinės operos dienos renginiai Valdovų rūmų muziejuje – nemokami, tačiau būtina registracija. „Garsų žemėlapio“ pristatyme bus galima dalyvauti įsigijus edukacinio užsiėmimo bilietą.
 
 
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Paskutinė parodos „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ savaitė. Paroda nebus pratęsta! Bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, Pacų parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Publikuota: 2024-09-06 11:40 Atnaujinta: 2024-09-06 12:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika