Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime Valdovų rūmuose!

2024 m. vasario 16 d. 10.00–18.00 val.
Kviečiame aplankyti nuolatines Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas ir parodas, dalyvauti ekskursijose ir meninėje studijoje.
Ypatinga lankymo kaina šventės dieną – 2 Eur, vaikai iki 7 metų ir neįgalieji įleidžiami nemokamai.
 
PROGRAMA
 
11.00–16.00 val. Meninė studija „Smagioji trispalvė“
Lankytojų vestibiulio auditorija
Kviečiame į lietuviškos trispalvės juostelės dirbtuves. Tie, kurie solidarizuojasi su kovojančia Ukraina, galės pasirinkti tradicinį geltonos ir mėlynos spalvos derinį. Jūsų rankose siūlų gijos pavirs simboline vilnos juostele, kuri pradžiugins kaip apyrankė, juostelė skaitomai knygai, papuoš raktų pakabuką ar tiesiog džiugins akį ir širdį. Mažiesiems mūsų svečiams galės padėti tėveliai ar kiti artimieji.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
 
11.00, 13.00, 15.00, 16.00 val. teminės ekskursijos „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“ (lietuvių kalba)
12.30, 15.30 val. teminės ekskursijos „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“ (ukrainiečių kalba)
Pradžia – muziejaus Lankytojų vestibiulyje
Apsilankę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje sužinosite, kaip mezgėsi ir skleidėsi mūsų šalies valstybingumas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, ką jis reiškė mūsų protėviams ir kaip jie suprato tėvynę, kokius ženklus paliko, ką šie simboliai dabar reiškia mums, siekiantiems suvokti save nūdienos pasaulyje.
Trukmė – 1 val.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Gido paslauga NEMOKAMA.
 
NAUJA paroda „Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“
IV maršrutas
Paroda tęsia Valdovų rūmų muziejaus tradiciją rengti parodas, skirtas XX a. valstybingumo istorijai bei jos tęstinumui atskleisti. Šiuo laiku, kai Ukraina kovoja dėl savo šalies ir visos Europos likimo, parodoje itin reikšminga tampa laisvės tema.
Lankytojams pristatomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo simboliai – valstybiniai apdovanojimai: ordinai, medaliai, ordinų Grandinės. Eksponuojant kiekvienai iš Baltijos šalių reikšmingus simbolius, pristatomos ir jais apdovanotos iškilios istorinės asmenybės – Baltijos valstybių kūrėjai bei laisvės gynėjai, jų biografijos. Taip atskleidžiama Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo istorijos raida, diplomatijos tarpukariu ypatumai, tarptautinės padėties Europoje kaita. Lankytojai vienoje vietoje išvys originalias Latvijos ir Estijos Prezidentų Grandines, Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine, kitų to meto žymių Europos šalių politikų pagerbimo bei įvertinimo ženklus.
Parodoje eksponuojamą vertingą bei didžiausią regione faleristikos kolekciją nuo 1965 m. sukaupė kolekcininkas Vilius Kavaliauskas, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, talkinęs turtinant Valdovų rūmų muziejaus rinkinius, suteikęs vertingų konsultacijų.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
 
Paroda „Nuo vienaragio iki Trijų karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ 
III maršrutas
Gotika – pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde. Įdomu tai, kad iki Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos tyrimų apie Gotikos epochos interjerus Lietuvoje žinota labai mažai, o pradėjus archeologinius kasinėjimus aptikta daugybė šiam laikotarpiui būdingų radinių, atskleidusių platesnį Gotikos epochos Lietuvoje paveikslą.
Parodoje pristatomi vieni iš įdomiausių gausios Gotikos epochą reprezentuojančios kolekcijos radinių – gotikiniai plokštiniai kokliai. XV a. viduriu datuojamą koklių kolekciją sudaro apie 650 koklių ir jų fragmentų, puoštų mažiausiai 60-ia skirtingų siužetų. Gotikos epochai priskiriama ir dalis XV–XVI a. sandūros koklių. Visi šie kokliai dekoruoti heraldiniais ženklais, biblinėmis bei šventųjų gyvenimo scenomis, mitologiniais ir kasdienio gyvenimo siužetais. Rekonstruojant Valdovų rūmų Gotikos laikotarpio salę atrastų koklių pagrindu buvo atkurta ir XV a. vidurio krosnis.
Iš koklių suręstos krosnys buvo ne tik šildymo įrenginiai. Šis vienas svarbiausių interjero akcentų atspindėjo to meto Lietuvos valdovų ir diduomenės pasaulėžiūrą, besiformuojančias heraldikos tradicijas, estetines nuostatas. Gotikos epochai priskiriamų radinių stilius rodo, kad šiuo laikotarpiu Lietuva galutinai įsitvirtino Europoje kaip lotyniškosios civilizacijos dalis, o kokliuose užfiksuoti ženklai leidžia pažinti to meto valdovų, diduomenės, dvasininkų valdžios simbolius, tikėjimo ženklus, mitologinius ir kasdienybės siužetus.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
 
Paroda „Ukrainos laisvės simboliai“
Lankytojų vestibiulis
Parodoje eksponuojami pasaulyje itin reti ir daugiausia kitų šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose saugomi ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai. Šios regalijos primena modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžią, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija.
 
10.00–18.00 val. 3D Virtuali kelionė laiku
I maršrutas
Virtualios realybės akiniai nukels šimtmečiais į praeitį – pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Kviečiame visus muziejaus lankytojus!
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Kaina – 3 Eur (bilietas įsigyjamas kasoje).
 
10.00–18.00 val. 3D Virtualus Gedimino bokšto atkūrimas
III maršrutas
3D virtualaus Gedimino bokšto atkūrimo projekcija nukels į virtualų Vilnių: pamatysite, kaip atrodė ir keitėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas, jį supę daiktai.
Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).
Kaina – 3 Eur (bilietas įsigyjamas kasoje).

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Publikuota: 2024-02-14 13:46 Atnaujinta: 2024-02-14 13:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika