Vilniaus geležinkelio stotyje – pažintis su Valdovų rūmų muziejumi

 
Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus komanda šį penktadienį (vasario 2 d.) Vilniaus geležinkelio stotyje kviečia išbandyti valdovo sostą, susipažinti su valdovų gyvenimu, dalyvauti viktorinose ir sužinoti įdomių faktų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją! Miesto gyventojai ir jo svečiai, traukinio laukiantys praeiviai ar tik artimųjų pasitikti užsukę žmonės galės susipažinti su devynių Vilniaus muziejų veikla.
 
Ekskursijos, gyvo garso pasirodymas, fotografijų paroda, animatoriai, degustacijos ir nemokami ledai lauks Vilniaus geležinkelio stotyje rengiamoje šventėje. „Kelionė prasideda čia“ – į taip pavadintą renginį kviečia LTG grupės įmonė „LTG Infra“, bendradarbiaujanti su Geležinkelių muziejumi.
 
Vasario 2 d. nuo 12.00 iki 19.00 val. bus siūlomos pramogos ir vaikams, ir senjorams. Stoties paslaugų erdvėje vyks smagus Lietuvos Respublikos muitinės pagalbininkų – tarnybinių šunų pasirodymas. Laikinoje parodų salėje 18.30 val. bus atidaryta fotografo Igno Maldaus analoginės fotografijos paroda „Kraštai“.
 
Praėjusių metų pabaigoje duris po rekonstrukcijos atvėrusioje Vilniaus geležinkelio stotyje atsirado naujų pramogų – čia jau veikia šviežio maisto bistro, gurmaniškos kavos stotelės, įkurta laikina parodų salė. Netrukus čia duris atvers dar daugiau paslaugų teikėjų.
 
„Vilniaus geležinkelio stotis tampa europietiško miesto vartais – būtent daugiafunkcėmis erdvėmis išsiskiria Vakarų didmiesčių geležinkelių stotys, į kurias lygiuojamės. Todėl šiandien kuriamoje stotyje stengiamės keleiviams ir stoties lankytojams pasiūlyti komfortiškų ir įvairių paslaugų – nuo erdvių dirbti ar ilsėtis iki skirtingų vietų pavalgyti, susipažinti su kultūra ar istorija“, – sako Vytis Žalimas, viešosios geležinkelių infrastruktūros modernizavimu besirūpinančios bendrovės „LTG Infra“ vadovas.
  
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kaupia, saugo, tyrinėja ir populiarina kultūros, meno, istorijos ir archeologijos vertybes, parodančias Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istoriją ir kultūros paveldą. Čia vyksta Valdovų rūmų muziejaus bei kitų institucijų organizuojami renginiai, ciklai, festivaliai, edukacijos ir kitos veiklos.
 
Daugiau informacijos rasite čia. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Publikuota: 2024-01-30 15:10 Atnaujinta: 2024-01-30 16:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika