Paskutinę metų dieną, sekmadienį, Valdovų rūmų muziejaus lankymas – nemokamas!

Palydint 2023 metus, paskutinę metų dieną (gruodžio 31-ąją), Valdovų rūmų muziejuje lauksime lankytojų – NEMOKAMAI galėsite apžiūrėti ekspozicijas, kuriose – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų istorija ir paveldas, Vilniaus 700-ajam jubiliejui skirtos parodos.
 
Nuo 10.00 iki 16.00 val. Jūsų lauks:
 
Kazimiero Alchimavičiaus paveikslo „Gedimino laidotuvės“ paroda. Šis kūrinys yra
vienas žymiausių dailininko darbų, pagerbiantis Lietuvos valdovą, kurio asmenybė domina kūrėjus iki šių dienų.
 
Paroda „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“, kurioje pristatoma Vilniaus pilių ir vieno svarbiausių jų objektų – Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – kilmė, raida, atminimas ir atkūrimo vizijos.
 
Paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“.
 
26-iais garsių XV–XVII a. Europos dailininkų paveikslais papildyta dr. Prano Kiznio paveikslų galerija.
 
3D virtualaus Gedimino bokšto atkūrimo projekcija, nukelsianti į virtualų Vilnių: pamatysite, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas, jį supę daiktai (3,00 €)*.
 
3D „Virtuali kelionė laiku“. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raida XIII–XXI a. (3,00 €)*.
 
Muziejaus audiogidas* (1,00 €).
* Bilietą galite įsigyti muziejaus kasose.
 
Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus valandai iki muziejaus uždarymo.
 
Iki pasimatymo! 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-12-22 17:43 Atnaujinta: 2023-12-22 17:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika