Valdovų rūmuose senąją muziką interpretuos jauniausioji atlikėjų, grįžusių iš prestižinio senosios muzikos instituto, karta

Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Valdovų rūmų muziejuje kviečia jaunuosius senosios muzikos specialistus, gyvenančius ir studijuojančius užsienyje, sugrįžti į Lietuvą ir pasidalyti patirtimi su Lietuvoje muzikos meną studijuojančiu jaunimu bei senosios muzikos bendruomene.
 
„Jaunystėje atgimusi senoji muzika – tokią žinutę skelbia šių metų festivalis“, – teigia festivalio vadovė Beatričė Baltrušaitytė. Į muzikos dialogą tarp skirtingų kartų pakvies keturi jaunieji senosios muzikos atlikėjai, prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis (Bazelis, Šveicarija) alumnai – Emilė Ribokaitė (Lietuva), Indrė Kučinskaitė (Lietuva), Vojtěch Jakl (Čekija), Filip Hrubý (Čekija), susibūrę į senosios muzikos ansamblį „Acacia“.
 
Tryliktasis senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda rugsėjo 7 dieną. Naujuosius mokslo metus pradės penkerių metų gimtadienį švenčianti Muzikos studija, į kurią susirenka patys mažiausi festivalio dalyviai. Registruotis čia.
 
Muzikos studijos edukaciniuose užsiėmimuose ketverių–šešerių metų vaikai žaidimo forma susipažins su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei atras paslaptingą Kunigaikštystės rūmų ir dvarų menėse skambėjusį senosios muzikos pasaulį.
 
Senosios muzikos „mokyklėlė“ truks du mėnesius, o ją vainikuos dalyvių, mokytojų ir senosios muzikos atlikėjų koncertas „Angelų giesmės šv. Cecilijai“. Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite čia.
 
Lapkritį festivalį pratęs kiti edukaciniai renginiai – meistriškumo kursai muzikos ir meno mokyklų mokiniams bei Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų pirmųjų kursų studentams, kuriuos ves senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis alumnų ansamblio „Acacia“nariai.
 
Festivalio renginių programą užbaigs pirmoji Lietuvoje rengiama tarptautinė senosios muzikos edukacijos konferencija, į kurią savo edukacine patirtimi pasidalyti atvyks konferencijos lektoriai – senosios muzikos atlikėjai, festivalių vadovai, koordinatoriai, edukatoriai bei jau ne vienerius metus festivalio dalyvių simpatijas pelniusi senosios muzikos specialistė, atlikėja Cristina Alis Raurich (Ispanija, Šveicarija).
 
Festivalio programą rasite čia.
 
Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba
 
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla
Animacijos studija „Meinart“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

20241128

Kviečiame dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus lankytojų apklausoje ir padėti mums ištaisyti trūkumus, jei tokių pastebite.

Plačiau

Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: tarp lojalumo ir (ne)paklusnumo“

20241126

Minint 1794 m. sukilimo Abiejų Tautų Respublikoje 230-ąsias metines siekiama nauju žvilgsniu pažvelgti į pilietinį pasipriešinimą bei aptarti, kaip aštuonioliktojo šimtmečio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenė suvokė lojalumą, pavaldumą ir (ne)paklusnumą. Konferencijos dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pristatys naujausius pilietinio nepaklusnumo, individo laisvės ir visuomeninės tvarkos problemų tyrimus, aptars, kiek gilus buvo luominis, tarnybinis, profesinis, religinis, šeiminis paklusnumas ir kokias raiškos formas įgavo ar įgaudavo priešinimasis valdovo (pono, darbdavio, užsakovo ir kt.) valdžiai bei valiai.

Plačiau

Naujausi istorijos tyrimai apie Tadą Kosciušką. Skiriama 230-osioms sukilimo metinėms

20241204

Šiemet sukanka 230 metų nuo Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio išsivadavimo sukilimo prieš antrąjį Respublikos padalijimą, Rusijos bei Prūsijos intervenciją bei 1793 m. Gardino seimo nutarimus (1794 m.). Ta proga Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos istorikai pristatys naujausius tyrimus apie vieną iš sukilimo vadovų, Tadą Kosciušką, aptars visuomenės teisės sukilti ir priešintis problemą.

Plačiau

Publikuota: 2023-09-04 11:45 Atnaujinta: 2023-09-05 11:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika