Valdovų rūmuose senąją muziką interpretuos jauniausioji atlikėjų, grįžusių iš prestižinio senosios muzikos instituto, karta

Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Valdovų rūmų muziejuje kviečia jaunuosius senosios muzikos specialistus, gyvenančius ir studijuojančius užsienyje, sugrįžti į Lietuvą ir pasidalyti patirtimi su Lietuvoje muzikos meną studijuojančiu jaunimu bei senosios muzikos bendruomene.
 
„Jaunystėje atgimusi senoji muzika – tokią žinutę skelbia šių metų festivalis“, – teigia festivalio vadovė Beatričė Baltrušaitytė. Į muzikos dialogą tarp skirtingų kartų pakvies keturi jaunieji senosios muzikos atlikėjai, prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis (Bazelis, Šveicarija) alumnai – Emilė Ribokaitė (Lietuva), Indrė Kučinskaitė (Lietuva), Vojtěch Jakl (Čekija), Filip Hrubý (Čekija), susibūrę į senosios muzikos ansamblį „Acacia“.
 
Tryliktasis senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasideda rugsėjo 7 dieną. Naujuosius mokslo metus pradės penkerių metų gimtadienį švenčianti Muzikos studija, į kurią susirenka patys mažiausi festivalio dalyviai. Registruotis čia.
 
Muzikos studijos edukaciniuose užsiėmimuose ketverių–šešerių metų vaikai žaidimo forma susipažins su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija bei atras paslaptingą Kunigaikštystės rūmų ir dvarų menėse skambėjusį senosios muzikos pasaulį.
 
Senosios muzikos „mokyklėlė“ truks du mėnesius, o ją vainikuos dalyvių, mokytojų ir senosios muzikos atlikėjų koncertas „Angelų giesmės šv. Cecilijai“. Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite čia.
 
Lapkritį festivalį pratęs kiti edukaciniai renginiai – meistriškumo kursai muzikos ir meno mokyklų mokiniams bei Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų pirmųjų kursų studentams, kuriuos ves senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis alumnų ansamblio „Acacia“nariai.
 
Festivalio renginių programą užbaigs pirmoji Lietuvoje rengiama tarptautinė senosios muzikos edukacijos konferencija, į kurią savo edukacine patirtimi pasidalyti atvyks konferencijos lektoriai – senosios muzikos atlikėjai, festivalių vadovai, koordinatoriai, edukatoriai bei jau ne vienerius metus festivalio dalyvių simpatijas pelniusi senosios muzikos specialistė, atlikėja Cristina Alis Raurich (Ispanija, Šveicarija).
 
Festivalio programą rasite čia.
 
Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba
 
Projekto partneriai
Kaimų bendruomenė „Viltija“
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla
Animacijos studija „Meinart“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Publikuota: 2023-09-04 11:45 Atnaujinta: 2023-09-05 11:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika