Fotografijos diena Valdovų rūmuose

Rugpjūčio 19 d. pasaulyje minima fotografijos diena. Ši data pasirinkta ne šiaip sau – 1839 m. rugpjūčio 19 d. Prancūzijos vyriausybė paskelbė apie Lui Dagero (Louis Daguerre) išradimą – dagerotipiją. Dagerotipijos išradimo metai laikomi fotografijos pradžia. Kviečiame paminėti fotografijos dieną Valdovų rūmuose:

Raimondo Paknio fotografijų paroda

Liepos 4 d. Valdovų rūmų muziejuje atidaryta Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje pristatomi ištiso regiono (buvusi Abiejų Tautų Respublikos teritorija) archeologiniai objektai, meninės kultūros pavyzdžiai. Analogine kamera itin tiksliai užfiksuoti dabartinės Ukrainos, Baltarusios teritorijoje buvę pastatai, kurių dauguma šiandieną sunkiai pasiekiami, kai kurie net ir sunaikinti. 

Raimondo Paknio fotografijose sustingsta laikas, grąžinantis į žiaurią realybę. Iš kadaise stovėjusių šventovių bei įspūdingų architektūrinių pastatų dabar likę griuvėsiai – tuo juos pavertė ne tik laikas, bet ir okupacijos, karai, skurdas. Parodoje vaizduojamos fotografijos perteikia, kas nutinka, kai žmogus, visuomenė praranda atmintį ir nustoja puoselėti savo paveldą.

Paroda kurta kaip Valdovų rūmų muziejaus erdvėms pritaikyta instaliacija – didelio formato fotografijos derintos prie neutralių salių spalvų, kad subtiliai išryškėtų užfiksuotų pastatų polichromijos, spalvinės gamos įvairovė.

Cianotipija – fotografija be kamerų

Valdovų rūmų muziejuje rugpjūčio 26 bei rugsėjo 23 dienomis cianotipijos – fotografijos be kamerų – techniką galėsite išbandyti ir Jūs. Cianotipija – viena seniausių pasaulyje fotografinio atvaizdo gavimo technikų, atrasta dar XIX amžiuje. Vykstant procesui gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas (susidarantis pigmentas dar vadinamas Berlyno mėliu). Fotogramos (šviesūs objektų siluetai tamsiame fone) sukuriamos ant akvarelinio įjautrinto šviesai popieriaus, dėliojant piešinį iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų. Praėjus šimtmečiams, ši technika išlaikė patrauklumą ir neretai naudojama dėl jos paprastumo bei unikalumo.

Su cianotipijos technika supažindins ir dirbtuves ves Egidijus Kabošis ir (ar) Gintas Kavoliūnas („Atvirosios fotografijos dirbtuvės“).


Bilietai į rugpjūčio 26 d. dirbtuves čia

Bilietai į rugsėjo 23 d. dirbtuves čia

 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-08-16 12:18 Atnaujinta: 2023-08-16 12:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika