Valdovų rūmų muziejus kviečia likusios vasaros savaitgalius praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje


Valdovų rūmų muziejus kviečia likusios vasaros savaitgalius praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje – vasaros žiedų, čiurlenančio fontano ir meno aplinkoje. Nuo rugpjūčio 3 d. čia muziejaus edukatorė ir profesionali dailininkė Gretė Ginaitytė veda edukacinius užsiėmimus suaugusiesiems ir šeimoms su mažais vaikais. 

Nuostabi erdvė Pilies kalno papėdėje yra kadaise Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforcos sau ir savo artimiausiai aplinkai įkurto sodo (vadinamojo giardino segreto) vietoje. Būtent čia rengiami mažojo plenero užsiėmimai: „Kvapusis levandų maišelis“, „Gėlėtas atvirukas“, „Valdovės sodo spalvos“, „Vasarą menantis skirtukas“. Svarbiausia, kad dalyvauti gali visi norintieji, o specialaus meninio pasirengimo nereikia.

Užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus suaugusiesiems, studentams, vyresnių klasių mokiniams. Valdovų rūmų muziejus užsiėmimų dalyvius aprūpins reikalingomis priemonėmis. Tad jeigu dar nespėjote pasimėgauti meno ir gamtos harmonija Bonos Sforcos sodelyje, kviečiame į būsimus užsiėmimus.

Gėlėtas atvirukas

Rugpjūčio 11 d. 14.00 val. suaugusiesiems ir rugpjūčio 12 d. 12.00 val. šeimoms su vaikais rengiami akvarelės liejimo technikai skirti užsiėmimai, kuriuose pasirinkę norimą gėlės ar augalo motyvą dalyviai kurs stilizuotą atvirlaiškį ir kitoje pusėje jį paženklins Valdovų rūmų antspaudu.

Registracija į rugpjūčio 11 d. užsiėmimą čia
Registracija į rugpjūčio 12 d. užsiėmimą čia

Valdovės sodo spalvos

Rugpjūčio 18 d. 14.00 val. suaugusiesiems, o rugpjūčio 19 d. 12.00 val. šeimoms su vaikais rengiamų mini plenerų užsiėmimuose dalyviai tyrinės žiedų plastiką – iš natūros analizuos jų formą, struktūrą. Stebėdami sodo augalus, bandys juos perteikti ant popieriaus, o vėliau – tapyti ant didesnio formato tekstilinio maišelio.

Registracija į rugpjūčio 18 d. užsiėmimą čia
Registracija į rugpjūčio 19 d. užsiėmimą čia

Vasarą menantis skirtukas

Pasimėgaukite paskutinėmis vasaros dienomis ir susikurkite vasarą primenantį skirtuką artėjantiems mokslo metams. Rugpjūčio 25 d. 14.00 val. suaugusiesiems ir rugpjūčio 26 d. 12.00 val. šeimoms su vaikais rengiamuose užsiėmimuose dalyviai, žiūrėdami į sode augančius augalus, pasitelkę vaizduotę, dekoruos skirtuką savitais augaliniais ornamentais. Kviečiame pasinerti į švelnią, subtilią akvarelės techniką ir magišką susiliejusių spalvų pasaulį. 

Registracija į rugpjūčio 25 d. užsiėmimą čia.
Registracija į rugpjūčio 26 d. užsiėmimą čia.

Pasteliniai sodo eskizai

Rugsėjo 2 d. kviečiame į vasaros pabaigą ženklinantį užsiėmimą, kurio metu dalyviai ieškos įdomių sodo motyvų ir eskizuos iš natūros naudodami toninį popierių ir sausas priemones: anglį, sangviną, sausą ar aliejinę pastelę. 

Registracija į užsiėmimą čia.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-08-11 15:00 Atnaujinta: 2023-08-24 11:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika