Lietuvoje viešintis Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda įteikė apdovanojimą istorikei dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei

 
Jašiūnų Balinskių dvaro rūmuose vykusiame Lenkijos Prezidento Andrzejaus Dudos susitikime įteikti valstybiniai apdovanojimai. Už nuopelnus stiprinant Lenkijos ir Lietuvos santykius, kultūros, istorijos ir nacionalinių tradicijų puoselėjimą apdovanojimas įteiktas Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojai, istorikei, parodų kuratorei ir kultūros renginių koordinatorei dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei.
 
Ramunė Šmigelskytė-Stukienė yra Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja kultūrai ir mokslui, Lietuvos istorijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, humanitarinių mokslų daktarė, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto docentė (2020 m. – profesorė).
 
Mokslinių interesų kryptys aprėpia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės istorinę raidą Abiejų Tautų Respublikoje, Lietuvos ir Lenkijos santykius bendroje federacinėje valstybėje, Abiejų Tautų Respublikos parlamentarizmo istoriją, Apšvietos epochos idėjų sklaidą Abiejų Tautų Respublikoje, valstybės institucijų istoriją ankstyvaisiais naujaisiais laikais, Abiejų Tautų Respublikos padalijimų istoriją.
 
R. Šmigelskytė-Stukienė išskirtinį dėmesį skiria Lietuvos didikų Radvilų, Oginskių ir Pliaterių giminėms, jų politinei, visuomeninei ir kultūrinei veiklai Lietuvoje ir Lenkijoje. Moksliniai tyrimai apibendrinti 7 monografijose (4 iš jų – autorinės, 3 – kolektyvinės) ir daugiau nei 80 straipsnių, paskelbtų Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Baltarusioje.
 
Aktyvi mokslo žinių sklaida per pastaruosius 20 metų reikšmingai prisidėjo keičiant visuomenės požiūrį į Lenkijos ir Lietuvos santykius Stanislovo Augusto Poniatovskio valdymo laikotarpiu.
 
2021 m. su Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusios partneriais inicijuota tarptautinė kultūros, mokslo ir politikos atstovų diskusija, vykusi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, o tų pačių metų spalio mėn. atidaryta didelė tarptautinė paroda „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“. Parodos globėjai – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzejus Duda.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė džiaugiasi įvertinimu ir sveikina dr. Ramunę Šmigelskytę-Stukienę!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Publikuota: 2023-07-06 19:38 Atnaujinta: 2023-07-06 19:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika