Iš parodos – į nuolatinę Valdovų rūmų muziejaus ekspoziciją

Pasibaigus Vilniaus, šiemet švenčiančio 700 metų jubiliejų, priešistorei skirtai parodai „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“, jos eksponatai papildė nuolatinę Valdovų rūmų muziejaus archeologijos ekspoziciją.
 
Paroda atskleidė, kas Pilies kalno papėdėje buvo XIII a., kai Vilnių valdė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmtakai. Eksponuotas materialiosios kultūros paveldas atvėrė iki šiol mažai pažįstamą „Vilniaus iki Vilniaus“ istorijos laikotarpį, miesto gimimo kontekstą ir supažindino su unikaliausiais materialiais reliktais bei išsamiais jų moksliniais tyrimais. Lankytojai galėjo susipažinti su Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentais, auksiniu žiedu, unikaliu mediniu balnu, apeigine lazda, avalynės pora ir kitais Valdovų rūmų teritorijoje archeologų aptiktais radiniais – jie buvo restauruoti bei parengti eksponuoti.
 
Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Dėl ypatingos vietovės geologinės sandaros ir aukštai slūgsančio gruntinio vandens gerai išsilaikė itin reti, laiko tėkmei neatsparūs organinės kilmės radiniai ir ši teritorija virto radinių lobynu.
 
Paskutinę birželio mėnesio savaitę lankytojai galėjo stebėti, kaip iš parodos erdvės svirnas dalimis buvo pervežamas į nuolatinę archeologijos ekspoziciją.
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-27 18:54 Atnaujinta: 2023-06-28 13:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika