Nerk į archeologijos pasaulį!

Europos archeologijos dienos Valdovų rūmų muziejuje sugrįžta. Savaitės pabaigą kviečiame praleisti archeologinio mokslo apsuptyje: muziejaus restauratoriai dalinsis, kaip artefaktus prikelia trečiajam gyvenimui, archeologai papasakos apie Vilniaus pilių statinius XIII–XV a., o muziejaus gidas kvies pasivaikščioti ir susipažinti su paroda „Gedimino miesto aušra“.

PROGRAMA:

Birželio 16 d. | 17.00 val.
Pokalbis-diskusija „Kaip atgyja istorija? Unikaliausių XIII a. radinių iš Vilniaus Žemutinės pilies tyrimai ir išsaugojimo iššūkiai“. Muziejaus restauratoriai Jurgita Kalėjienė, Deimantė Baubaitė ir Mantvidas Mieliauskas atskleis, kaip restauratorių pastangomis atgyja istorija ir kokias mįsles užmena radiniai.

Birželio 17 d. | 13.00 val.
Paskaita „Mediniai ir mūriniai statiniai XIII–XV a. Vilniaus pilyse“. Egidijus Ožalas ir Gintautas Striška (Valdovų rūmų muziejus) pasakos apie svarbiausius XIII–XV a. medinius ir mūrinius statinius, buvusius Vilniaus pilyse.

Birželio 17 d. | 15.00 val.
Ekskursija su muziejaus gidu „Gedimino miesto aušra: muziejaus eksponatai pasakoja“ 

Registracija 

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (I+III maršrutai)

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Rytas po Seimo rinkimų – tradicinėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose

20241028

Politinės partijos ankstų rytą po 2024 m. spalio 27 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrojo turo dalyvavo spaudos konferencijoje. Baltijos šalių naujienų agentūra „Baltic News Service“ tradiciškai žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją Valdovų rūmų muziejuje. Po svarbiausių Lietuvoje rinkimų muziejaus mecenato Prano Kiznio galerijos salėje rengiamose spaudos konferencijose visi rinkimų dalyviai ar partijų, politinių sąjungų atstovai aptaria rezultatus, atsako į žurnalistų klausimus.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Publikuota: 2023-06-13 14:05 Atnaujinta: 2023-06-13 14:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika