Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui – auksinis Lietuvos verslo bendruomenės apdovanojimas

 
Žymiausiam Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė aukščiausio lygio apdovanojimą – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos garbės ženklą – auksinę (I laipsnio) „Darbo žvaigždę“. P. Kiznis, kuris yra ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės viceprezidentas, apdovanotas už nuopelnus gerinant verslo sąlygas, bendradarbiavimą, didelį indėlį į verslumo skatinimą, aktyvų dalyvavimą rūmų veikloje.
 
„Simboliška, kad dr. Pranas Kiznis – įkvepiantis verslo lyderis, kurį drąsiai galime vadinti verslo bendruomenės žvaigžde, apdovanojamas aukščiausio lygio garbės ženklu – auksine „Darbo žvaigžde“. Augęs tremtyje, vėliau grįžęs į gimtąją šalį, baigęs technikos mokslus, jis, Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, įkūrė lietuviško kapitalo įmonę UAB „Lietpak“, polimerinių plėvelių gamybos bendrovę, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Didžiulė pagarba ir už tai, kad tiek įmonė, tiek pats P. Kiznis yra dosnūs mecenatai, aktyviai remiantys bendruomeninius, socialinės veiklos, bažnyčios ir ypač kultūrinius bei pilietiškumo projektus“, – sako Sigitas Leonavičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.
 
Pati didžiausia P. Kiznio dovana kultūrai – 2021 m. Valdovų rūmų muziejui neatlygintinai perduota saugoti ir eksponuoti ypač vertinga 23 paveikslų galerija, kurią sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų tapybos darbai. Ją lankytojai gali išvysti antro maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje. Tai – vienas gražiausių mecenatystės Lietuvoje pavyzdžių.
 
Už paramą gimtinei P. Kiznis išrinktas Pasvalio garbės piliečiu, už paramą Panevėžio vyskupijai gauta popiežiaus padėka. 2015 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo P. Kiznį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
 
Parengta pagal strateginės komunikacijos agentūros „Proto vėtra“ pranešimą. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-02 11:38 Atnaujinta: 2023-06-02 12:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika