Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui – auksinis Lietuvos verslo bendruomenės apdovanojimas

 
Žymiausiam Valdovų rūmų muziejaus mecenatui dr. Pranui Kizniui Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai įteikė aukščiausio lygio apdovanojimą – Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos garbės ženklą – auksinę (I laipsnio) „Darbo žvaigždę“. P. Kiznis, kuris yra ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės viceprezidentas, apdovanotas už nuopelnus gerinant verslo sąlygas, bendradarbiavimą, didelį indėlį į verslumo skatinimą, aktyvų dalyvavimą rūmų veikloje.
 
„Simboliška, kad dr. Pranas Kiznis – įkvepiantis verslo lyderis, kurį drąsiai galime vadinti verslo bendruomenės žvaigžde, apdovanojamas aukščiausio lygio garbės ženklu – auksine „Darbo žvaigžde“. Augęs tremtyje, vėliau grįžęs į gimtąją šalį, baigęs technikos mokslus, jis, Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, įkūrė lietuviško kapitalo įmonę UAB „Lietpak“, polimerinių plėvelių gamybos bendrovę, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Didžiulė pagarba ir už tai, kad tiek įmonė, tiek pats P. Kiznis yra dosnūs mecenatai, aktyviai remiantys bendruomeninius, socialinės veiklos, bažnyčios ir ypač kultūrinius bei pilietiškumo projektus“, – sako Sigitas Leonavičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.
 
Pati didžiausia P. Kiznio dovana kultūrai – 2021 m. Valdovų rūmų muziejui neatlygintinai perduota saugoti ir eksponuoti ypač vertinga 23 paveikslų galerija, kurią sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų tapybos darbai. Ją lankytojai gali išvysti antro maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje. Tai – vienas gražiausių mecenatystės Lietuvoje pavyzdžių.
 
Už paramą gimtinei P. Kiznis išrinktas Pasvalio garbės piliečiu, už paramą Panevėžio vyskupijai gauta popiežiaus padėka. 2015 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo P. Kiznį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
 
Parengta pagal strateginės komunikacijos agentūros „Proto vėtra“ pranešimą. 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Publikuota: 2023-06-02 11:38 Atnaujinta: 2023-06-02 12:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika