Vilniaus diena Valdovų rūmuose

PROGRAMA
skiriama Vilniaus 700 metų sukakčiai
2023 m. sausio 21–28 d.
Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte išgirsime skaitomus Gedimino laiškus ir sužinosime, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidengsime jubiliejui skirtą simbolinį Gedimino laišką iš bronzos. Virtuali realybė nukels mus į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ susipažinsime su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.
Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kviečia šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažins su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisimins Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikins miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visus, mėgstančius istorijas, pakviesime pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.
2023 m. sausio 21 d., šeštadienis
11.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
 12.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Gimtadienio atvirukas Vilniui“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
13.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
14.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
 
2023 m. sausio 25 d., trečiadienis
Vilniaus jubiliejinių metų Valdovų rūmų muziejuje atidarymas
16.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, kurį miestui dovanoja Vilniaus klubas, atidengimo ceremonija Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Nemokamai.
16.30 | Gedimino laiškų skaitymas „tikrajame“ Gedimino bokšte (Valdovų rūmų muziejaus III maršrutas). Naujai išleistus laiškus skaito dr. Sigitas Narbutas ir aktorius Vladas Bagdonas. Su kvietimais.
17.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“ pristatymas, parodos „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ atidarymas, naujo Gedimino laiškų leidimo ir Gedimino laikų bokšto 3D projekcijos pristatymas (Renginių salė). Su kvietimais.
Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.
18.00 Šventinis Baroko muzikos koncertas
Tai bus daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikina ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, pradėjęs specializuotis Baroko muzikos atlikime 2022 m.
Koncerte pasirodys solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.
Dėl ribotų vietų skaičiaus REGISTRACIJA į koncertą baigta.
Organizatorius: Valdovų rūmai ir LNOBT
 
2023 m. sausio 28 d., šeštadienis
11.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
12.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Statom pilį Gedimino“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
13.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
14.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
15.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
Darželius ir mokyklas Vilniaus gimtadienį muziejuje kviečiame švęsti visus 2023 metus, iš anksto suderinus laiką ir temą tel. (8 5) 261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2023-01-17 15:38 Atnaujinta: 2023-02-26 17:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika