Vilniaus diena Valdovų rūmuose

PROGRAMA
skiriama Vilniaus 700 metų sukakčiai
2023 m. sausio 21–28 d.
Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte išgirsime skaitomus Gedimino laiškus ir sužinosime, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidengsime jubiliejui skirtą simbolinį Gedimino laišką iš bronzos. Virtuali realybė nukels mus į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ susipažinsime su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.
Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kviečia šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažins su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisimins Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikins miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visus, mėgstančius istorijas, pakviesime pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.
2023 m. sausio 21 d., šeštadienis
11.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
 12.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Gimtadienio atvirukas Vilniui“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
13.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
14.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
 
2023 m. sausio 25 d., trečiadienis
Vilniaus jubiliejinių metų Valdovų rūmų muziejuje atidarymas
16.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, kurį miestui dovanoja Vilniaus klubas, atidengimo ceremonija Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Nemokamai.
16.30 | Gedimino laiškų skaitymas „tikrajame“ Gedimino bokšte (Valdovų rūmų muziejaus III maršrutas). Naujai išleistus laiškus skaito dr. Sigitas Narbutas ir aktorius Vladas Bagdonas. Su kvietimais.
17.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“ pristatymas, parodos „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ atidarymas, naujo Gedimino laiškų leidimo ir Gedimino laikų bokšto 3D projekcijos pristatymas (Renginių salė). Su kvietimais.
Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.
18.00 Šventinis Baroko muzikos koncertas
Tai bus daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikina ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, pradėjęs specializuotis Baroko muzikos atlikime 2022 m.
Koncerte pasirodys solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.
Dėl ribotų vietų skaičiaus REGISTRACIJA į koncertą baigta.
Organizatorius: Valdovų rūmai ir LNOBT
 
2023 m. sausio 28 d., šeštadienis
11.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
12.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Statom pilį Gedimino“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
13.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.
14.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
15.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 
Darželius ir mokyklas Vilniaus gimtadienį muziejuje kviečiame švęsti visus 2023 metus, iš anksto suderinus laiką ir temą tel. (8 5) 261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Publikuota: 2023-01-17 15:38 Atnaujinta: 2023-02-26 17:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika