Renesanso gobelenuose – dramatiškos meilės istorijos iš Antikos mitologijos

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje pristatomoje parodoje „Briuselio gobelenų meistrystė. Naujos muziejaus vertybės“ eksponuojami Kornelio Matenso (Cornelis Mattens, 1576/1577–1640) dirbtuvių kūriniai. Juose, remiantis Ovidijaus „Metamorfozių“ siužetais, vaizduojamos dvi meilės istorijos. Renesanso epochos gobelenų meistrai audiniuose dažnai vaizduodavo dramatiškas istorijas ir ypač mėgo Antikos mitologiją.  
 
Gobelene „Sodas su Venera ir Adoniu“ matyti garsioji Romos meilės deivė ir jos mylimas mirtingasis. Nors ji kaip įmanydama stengiasi atitolinti Adonio mirtį, apsaugoti jį nuo pavojų, tačiau net ir deivei nepavyksta sutramdyti narsios jaunuolio prigimties, ir šis žūsta mylimosios rankose.
 
Kitame kūrinyje vaizduojami vieni garsiausių Antikos herojų – Tesėjas ir Ariadnė. Kretos karaliaus Minojo duktė palieka savo tėvą, kraštą, kad galėtų būti su mylimuoju. Tačiau Tesėjas Ariadnės niekada taip ir nepamilsta, palieka ją vieną Nakso saloje ir net veda jos jaunesnę seserį Faidrą. Vis dėlto kita mito versija Tesėjui palankesnė – remiantis ja, Tesėjas Ariadnę palieka palieptas dievo Bakcho, ko gailisi visą likusį gyvenimą.

Plačiau su šiais gobelenais susipažinti kviečiame Valdovų rūmų muziejaus Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje. Čia pristatomi keturi 2020–2021 m. įsigyti gobelenai. O lapkričio 10 d. vyksiančioje doc. dr. Astos Vaškelienės paskaitoje kviesime pasigilinti ir į Antikos siužetų motyvus Europos gobelenų tradicijoje.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-10-22 21:07 Atnaujinta: 2022-10-24 15:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika