Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje pristatomoje parodoje „Briuselio gobelenų meistrystė. Naujos muziejaus vertybės“ eksponuojami Kornelio Matenso (Cornelis Mattens, 1576/1577–1640) dirbtuvių kūriniai. Juose, remiantis Ovidijaus „Metamorfozių“ siužetais, vaizduojamos dvi meilės istorijos. Renesanso epochos gobelenų meistrai audiniuose dažnai vaizduodavo dramatiškas istorijas ir ypač mėgo Antikos mitologiją.
Gobelene „Sodas su Venera ir Adoniu“ matyti garsioji Romos meilės deivė ir jos mylimas mirtingasis. Nors ji kaip įmanydama stengiasi atitolinti Adonio mirtį, apsaugoti jį nuo pavojų, tačiau net ir deivei nepavyksta sutramdyti narsios jaunuolio prigimties, ir šis žūsta mylimosios rankose.
Kitame kūrinyje vaizduojami vieni garsiausių Antikos herojų – Tesėjas ir Ariadnė. Kretos karaliaus Minojo duktė palieka savo tėvą, kraštą, kad galėtų būti su mylimuoju. Tačiau Tesėjas Ariadnės niekada taip ir nepamilsta, palieka ją vieną Nakso saloje ir net veda jos jaunesnę seserį Faidrą. Vis dėlto kita mito versija Tesėjui palankesnė – remiantis ja, Tesėjas Ariadnę palieka palieptas dievo Bakcho, ko gailisi visą likusį gyvenimą.
Plačiau su šiais gobelenais susipažinti kviečiame Valdovų rūmų muziejaus Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje. Čia pristatomi keturi 2020–2021 m. įsigyti gobelenai. O lapkričio 10 d. vyksiančioje doc. dr. Astos Vaškelienės paskaitoje kviesime pasigilinti ir į Antikos siužetų motyvus Europos gobelenų tradicijoje.