Lenkijos kultūros politikai pageidavo pamatyti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos Abiejų Tautų Respublikos istorija, Lietuvos ir Lenkijos ryšiais, paveldu, šimtmečius trukusia bendra kova už laisvę, Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis ir muziejine veikla, tarptautiniais ryšiais spalio 18 d., antradienį, domėjosi Lenkijos Respublikos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto bei Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto nariai, vadovaujami pirmininkų Piotro Babinetzo ir profesoriaus Vytauto Juozapaičio.

Lenkijos delegacijoje buvo ir Seimo vicemaršalka Małgorzata Kidawa-Blońska, kuri 2021 m. dalyvavo Valdovų rūmų muziejuje surengtose iškilmėse, skirtose 1791 m. Konstitucijos sukakčiai. Su dviejų dienų vizitu į Lietuvą atvykę Lenkijos kultūros politikai pageidavo susipažinti su svarbiausiomis Vilniaus ir Kauno kultūros įstaigomis, muziejinėmis ekspozicijomis, institucijų veiklos principais.

Valdovų rūmų muziejaus atkūrimo istoriją, metodiką, nuolatines ekspozicijas pristatė muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Svečiai iš Lenkijos atkreipė dėmesį į būtinumą tęsti kultūrininkų, mokslininkų bendradarbiavimą, keistis idėjomis, istoriografiniais vertinimais. Lenkijos atstovams buvo didelė naujiena, kad XVII a. „tvanas“ Lietuvoje siejamas ne su švedų, o su maskolių invazija. Valdovų rūmus pamatyti pageidavę Lenkijos parlamentarai aukštai įvertino Lietuvos specialistų darbus atkuriant Valdovų rūmus, gėrėjosi muziejiniais rinkiniais ir XX a. pradžios Ukrainos valstybės ordinų paroda.

Lenkijos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto pirmininko pavaduotojas Marekas Suski’is Valdovų rūmų muziejų pavadino „netikėtu atradimu, būtinu aplankyti Lenkijos žmonėms, norintiems pažinti, kaip gyvenome kaimynystėje, koks buvo Lietuvos indėlis kuriant dviejų valstybių sąjungą, kurią vainikavo viena pirmųjų Europoje konstitucijų“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Valdovų rūmų muziejuje bus pristatomi naujausi dvarų kultūros paveldo tyrimai

20240422

2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 9.30 val. Valdovų rūmų muziejuje prasidės Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos inicijuota XXVII mokslinė konferencija ,,Dvarų kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose. Tyrimai, naujovės ir galimybės“. 
Atkreipiame dėmesį, kad yra numatytas konferencijos dalyvio mokestis – 20 eurų.

Plačiau

Lenkijos muziejininkai naujausius tyrimus pavertė moderniu pasakojimu – sukūrė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“

20240423

1863–1864 m. sukilėliai siekė atkurti Abiejų Tautų Respubliką, kaip savarankišką, laisvą valstybę, sugrąžinti turėtą regiono politinę jėgą. Kasmet atskleidžiama vis daugiau naujų ir įdomių faktų apie sukilimą. Lenkijos istorijos muziejus parengė interaktyvią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“. 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kurio Didžiajame kieme ir įrengta paroda, kviečia į parodos atidarymą. Renginys vyks balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Čia bus pristatyta 160-ųjų sukilimo metinių proga parengta paroda po atviru dangumi.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2022-10-19 15:36 Atnaujinta: 2022-10-20 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika