Lenkijos kultūros politikai pageidavo pamatyti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos Abiejų Tautų Respublikos istorija, Lietuvos ir Lenkijos ryšiais, paveldu, šimtmečius trukusia bendra kova už laisvę, Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis ir muziejine veikla, tarptautiniais ryšiais spalio 18 d., antradienį, domėjosi Lenkijos Respublikos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto bei Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto nariai, vadovaujami pirmininkų Piotro Babinetzo ir profesoriaus Vytauto Juozapaičio.

Lenkijos delegacijoje buvo ir Seimo vicemaršalka Małgorzata Kidawa-Blońska, kuri 2021 m. dalyvavo Valdovų rūmų muziejuje surengtose iškilmėse, skirtose 1791 m. Konstitucijos sukakčiai. Su dviejų dienų vizitu į Lietuvą atvykę Lenkijos kultūros politikai pageidavo susipažinti su svarbiausiomis Vilniaus ir Kauno kultūros įstaigomis, muziejinėmis ekspozicijomis, institucijų veiklos principais.

Valdovų rūmų muziejaus atkūrimo istoriją, metodiką, nuolatines ekspozicijas pristatė muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Svečiai iš Lenkijos atkreipė dėmesį į būtinumą tęsti kultūrininkų, mokslininkų bendradarbiavimą, keistis idėjomis, istoriografiniais vertinimais. Lenkijos atstovams buvo didelė naujiena, kad XVII a. „tvanas“ Lietuvoje siejamas ne su švedų, o su maskolių invazija. Valdovų rūmus pamatyti pageidavę Lenkijos parlamentarai aukštai įvertino Lietuvos specialistų darbus atkuriant Valdovų rūmus, gėrėjosi muziejiniais rinkiniais ir XX a. pradžios Ukrainos valstybės ordinų paroda.

Lenkijos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto pirmininko pavaduotojas Marekas Suski’is Valdovų rūmų muziejų pavadino „netikėtu atradimu, būtinu aplankyti Lenkijos žmonėms, norintiems pažinti, kaip gyvenome kaimynystėje, koks buvo Lietuvos indėlis kuriant dviejų valstybių sąjungą, kurią vainikavo viena pirmųjų Europoje konstitucijų“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-10-19 15:36 Atnaujinta: 2022-10-20 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika