Lenkijos kultūros politikai pageidavo pamatyti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir visos Abiejų Tautų Respublikos istorija, Lietuvos ir Lenkijos ryšiais, paveldu, šimtmečius trukusia bendra kova už laisvę, Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis ir muziejine veikla, tarptautiniais ryšiais spalio 18 d., antradienį, domėjosi Lenkijos Respublikos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto bei Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto nariai, vadovaujami pirmininkų Piotro Babinetzo ir profesoriaus Vytauto Juozapaičio.

Lenkijos delegacijoje buvo ir Seimo vicemaršalka Małgorzata Kidawa-Blońska, kuri 2021 m. dalyvavo Valdovų rūmų muziejuje surengtose iškilmėse, skirtose 1791 m. Konstitucijos sukakčiai. Su dviejų dienų vizitu į Lietuvą atvykę Lenkijos kultūros politikai pageidavo susipažinti su svarbiausiomis Vilniaus ir Kauno kultūros įstaigomis, muziejinėmis ekspozicijomis, institucijų veiklos principais.

Valdovų rūmų muziejaus atkūrimo istoriją, metodiką, nuolatines ekspozicijas pristatė muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Svečiai iš Lenkijos atkreipė dėmesį į būtinumą tęsti kultūrininkų, mokslininkų bendradarbiavimą, keistis idėjomis, istoriografiniais vertinimais. Lenkijos atstovams buvo didelė naujiena, kad XVII a. „tvanas“ Lietuvoje siejamas ne su švedų, o su maskolių invazija. Valdovų rūmus pamatyti pageidavę Lenkijos parlamentarai aukštai įvertino Lietuvos specialistų darbus atkuriant Valdovų rūmus, gėrėjosi muziejiniais rinkiniais ir XX a. pradžios Ukrainos valstybės ordinų paroda.

Lenkijos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto pirmininko pavaduotojas Marekas Suski’is Valdovų rūmų muziejų pavadino „netikėtu atradimu, būtinu aplankyti Lenkijos žmonėms, norintiems pažinti, kaip gyvenome kaimynystėje, koks buvo Lietuvos indėlis kuriant dviejų valstybių sąjungą, kurią vainikavo viena pirmųjų Europoje konstitucijų“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2022-10-19 15:36 Atnaujinta: 2022-10-20 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika