Nuoširdžiai sveikiname profesorių Vytautą Landsbergį, šiandien švenčiantį 90-ies metų jubiliejų!

Vytautas Landsbergis – ne tik nuolatinis Valdovų rūmų muziejaus renginių ir parodų lankytojas, profesorius yra praturtinęs ir muziejaus rinkinius: padovanojo savo tėvo, žymaus inžinieriaus ir architekto, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio (1893–1993) piešinį, pavadintą „Vilniaus Žemutinės pilies rekonstrukcijos bandymas“, kurį jis sukūrė 1949 m., kai gyveno Australijoje, bei garsaus lietuvių dailininko Kazio Šimonio (1887–1978) tušu pieštą Vilniaus pilių atvaizdą su centre esančiais Valdovų rūmais iš ciklo „Kauno ir Vilniaus senamiesčiai“ (apie 1925 m.).

Esame dėkingi gerbiamam Vytautui Landsbergiui už jo neįkainojamą indėlį atkuriant Lietuvos valstybę, dėmesį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldui ir jo puoselėjimui, mūsų ilgametę draugystę ir vertingas dovanas. Širdingai linkime profesoriui Vytautui Landsbergiui kūrybinės ugnelės, geros nuotaikos, puikios sveikatos ir ilgų gyvenimo metų!

Nuotraukoje – Vytautas Landsbergis apžiūri Valdovų rūmų muziejuje surengtoje tarptautinėje parodoje eksponuotą Vaitiekaus Gersono (Wojciech Gerson, 1831–1901) monumentalų paveikslą „Lietuvos krikštas“.

2017 m. Vytauto Abramausko nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2022-10-18 17:16 Atnaujinta: 2022-10-18 17:46
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika