Prezidentas Algirdas Brazauskas apie Valdovų rūmus, jų prasmę ir reikšmę, atkūrimo peripetijas

Maloniai kviečiame prisiminti Prezidentą Algirdą Brazauską ir pasiklausyti jo minčių apie Valdovų rūmus, jų prasmę ir reikšmę, atkūrimo peripetijas. Visa tai rengdama filmą apie Prezidentą užfiksavo Valdovų rūmų muziejaus bičiulė, žurnalistė Edita Mildažytė.

Pažiūrėti galima čia. 

„Noriu, kad Lietuva išmoktų gyventi pati. O antras mano gyvenimo tikslas – užbaigti Valdovų rūmus. Ir aš manau, kad tai yra Lietuvos valstybingumo simbolis...“ – taip yra sakęs Algirdas Brazauskas (1932–2010), Lietuvos Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos pirmininkas. Šie Prezidento žodžiai pasitinka kiekvieną Valdovų rūmų muziejaus lankytoją, ateinantį į Didįjį kiemą per Pietų portalą.

2022 m. rugsėjo 22 d. Prezidentas Algirdas Brazauskas būtų šventęs savo 90-metį. Tiek daug jėgų ir dėmesio skyręs Valdovų rūmams atkurti, rūpinęsis Valdovų rūmų muziejaus kūrimu ir jo veiklos pradžia, neturėjo daug laiko pasidžiaugti savo kūriniu, nematė jo pilnai užbaigto. Tačiau Valdovų rūmų muziejuje vienas svarbiausių istorinės Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos, kaip ilgaamžės Lietuvos valstybės ir amžinosios jos sostinės Vilniaus simbolio, atkūrimo iniciatorių ir rėmėjų prisimenamas nuolat. Prezidento Algirdo Brazausko nuopelnai įamžinti muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Publikuota: 2022-09-28 11:36 Atnaujinta: 2022-09-28 11:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika