Prezidentas Algirdas Brazauskas apie Valdovų rūmus, jų prasmę ir reikšmę, atkūrimo peripetijas

Maloniai kviečiame prisiminti Prezidentą Algirdą Brazauską ir pasiklausyti jo minčių apie Valdovų rūmus, jų prasmę ir reikšmę, atkūrimo peripetijas. Visa tai rengdama filmą apie Prezidentą užfiksavo Valdovų rūmų muziejaus bičiulė, žurnalistė Edita Mildažytė.

Pažiūrėti galima čia. 

„Noriu, kad Lietuva išmoktų gyventi pati. O antras mano gyvenimo tikslas – užbaigti Valdovų rūmus. Ir aš manau, kad tai yra Lietuvos valstybingumo simbolis...“ – taip yra sakęs Algirdas Brazauskas (1932–2010), Lietuvos Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos pirmininkas. Šie Prezidento žodžiai pasitinka kiekvieną Valdovų rūmų muziejaus lankytoją, ateinantį į Didįjį kiemą per Pietų portalą.

2022 m. rugsėjo 22 d. Prezidentas Algirdas Brazauskas būtų šventęs savo 90-metį. Tiek daug jėgų ir dėmesio skyręs Valdovų rūmams atkurti, rūpinęsis Valdovų rūmų muziejaus kūrimu ir jo veiklos pradžia, neturėjo daug laiko pasidžiaugti savo kūriniu, nematė jo pilnai užbaigto. Tačiau Valdovų rūmų muziejuje vienas svarbiausių istorinės Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos, kaip ilgaamžės Lietuvos valstybės ir amžinosios jos sostinės Vilniaus simbolio, atkūrimo iniciatorių ir rėmėjų prisimenamas nuolat. Prezidento Algirdo Brazausko nuopelnai įamžinti muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2022-09-28 11:36 Atnaujinta: 2022-09-28 11:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika